banner1365

banner1345

Kuşadası’nda Ölü Bir Caretta Caretta Daha Bulundu

banner1357

Kuşadası’nda 15 gün arayla ikinci kez ölü bir caretta caretta sahile vurdu.Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Severler Derneği(EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, kendilerine gelen bir ihbar üzerine Charisma Hotel sahiline vuran ölü caretta...

AYDIN 15.04.2014, 23:10
Kuşadası’nda Ölü Bir Caretta Caretta Daha Bulundu
banner1353
Kuşadası’nda 15 gün arayla ikinci kez ölü bir caretta caretta sahile vurdu.

Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Severler Derneği(EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, kendilerine gelen bir ihbar üzerine Charisma Hotel sahiline vuran ölü caretta carettayı incelediklerini, genç ve iribaş deniz kaplumbağasında herhangi bir yara ve kesik izine rastlamadıklarını söyledi.

Hayvanın ağız içi kontrollerinde de farklı bir bulgu tespit edemediklerini belirten EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, deniz kaplumbağasının boğularak ölmüş olabileceğini kaydetti. Caretta carettaların genellikle ağ ya da paragat iğnesine takıldığını belirten EKODOSD Başkanı Sürücü, buna maruz kalan kaplumbağaların yaşayabildiğini ancak bu hayvana nasıl müdahale edileceğinin balıkçılara öğretilmesini isteyerek, “Gerek turizmciler gerekse balıkçılarla kurulan iletişim ağı sayesinde ölü ve yaralı olarak bulunan kaplumbağaların kayıtlarını düzenli olarak tutmakta ve bunları Aydın Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’ne bildirmekteyiz. Son 2 yıldır Kuşadası kumsallarında yuva yapan Carettalar, bu yıl yine yuva yapacaklar mı diye kentte merak konusu oldu. Bu konuda dikkatli olmaları için kıyılarda bir poster çalışması yaparak, sahillerdeki vatandaşları bilgilendireceğiz" dedi.

Kuşadası’nda Kadınlar Denizi sahiline, 15 gün önce yine bir ölü caretta caretta vurmuştu.

Yorumlar (0)
banner1363
17°
sisli
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:45
Öğle 12:24
İkindi 15:23
Akşam 17:54
Yatsı 19:13