banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1324

Kuşadası’nda Kervansaray’ı Azerbaycan bayrakları süslemeye başladı

banner1357

KUŞADASI BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTİN TARİHİ SİMGELERİNDEN ÖKÜZ MEHMET PAŞA KERVANSARAYI’NA, KARABAĞ’I ERMENİSTAN İŞGALİNDEN KURTARMAK İÇİN HAREKÂT BAŞLATAN AZERBAYCAN'A DESTEK VERMEK AMACIYLA TÜRK VE AZERBAYCAN BAYRAKLARI ASILDI.

AYDIN 13.10.2020, 17:16
2
Kuşadası’nda Kervansaray’ı Azerbaycan bayrakları süslemeye başladı
banner1353

Kuşadası Belediyesi tarafından kentin tarihi simgelerinden Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’na, Karabağ’ı Ermenistan işgalinden kurtarmak için harekât başlatan Azerbaycan’a destek vermek amacıyla Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı.

Ermenistan’ın Azeri köylerini hedef almasının ardından Karabağ’ı işgalden kurtarmak için askeri harekât başlatan Azerbaycan’a bir destek de Türkiye’nin turizm başkenti Kuşadası’ndan geldi. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince kentin tarihi simgelerinden Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’na 6 metreye 9 metre ebatlarında dev Türk ve Azerbaycan bayrakları asıldı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel de “Azerbaycan’ın Gence kentinde masum sivillere yönelik uluslararası hukuk kurallarını ihlal ederek saldıran Ermenistan’ı kınıyorum. Kardeşimiz Azerbaycan halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Kuşadası olarak her zaman Azerbaycan halkının yanında olacağız. Azerbaycan’ın bu haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)