banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Didimli zeytinciler bu yıl yüksek verim ve kalite bekliyor

banner1357

Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, bahar ve yaz aylarında etkili olan yağışların Didim’deki zeytinin kalibresini ve verimini olumlu etkileyeceğini belirtti.Didim’de İlk bahar ile Haziran ayında etkili olan yağışlar Zeytin üreticisini...

AYDIN 14.07.2018, 18:09
Didimli zeytinciler bu yıl yüksek verim ve kalite bekliyor
banner1353
banner1375

Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, bahar ve yaz aylarında etkili olan yağışların Didim’deki zeytinin kalibresini ve verimini olumlu etkileyeceğini belirtti.

Didim’de İlk bahar ile Haziran ayında etkili olan yağışlar Zeytin üreticisini sevindirdi. Son yıllarda Didim’de Pamuğun yanı sıra en etkili ürün olan Zeytin varlığı ise yaklaşık 2 milyona yaklaşırken, zeytin üreticilerinin sayısı da her geçen gün artıyor. İlçede durum böyle olunca özellikle Akyeniköy ve Akköylü zeytin üreticileri ilçeye ve ülkeye katma değer sağlamaya devam ediyor.

Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, Didim’de zeytin varlığı sayısının her geçen gün arttığını ve Didim’in bu anlamda iddialı ilçeler arasında yer aldığını ifade etti. Gökdemir yağmurların bu yıl yaz aylarına kadar devam etmesinin sulama anlamında zeytine büyük faydası olduğunu ifade ederek, “Bu yıl kalibre ve verim anlamında yüksek bir yıl olmasını bekliyoruz. Bu yıl zeytinlerimiz daha iri olursa kalibre de iyi olacak. Sofralık zeytin anlamında istenilen seviyeye ulaşmış olacağız. Kalibre yüksek olursa, pazarlama payını da etkiliyor. Şu an pamuğun durumu da ilçemizde iyi zeytinin de iyi; bu yıl üreticilerimiz açısında iyi ve verimli bir yıl olmasını bekliyorum” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42