Aydın’da kurtarma ekipleri, uluslararası doğal afet tatbikatına hazırlanıyor

Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu tarafından 14-15 Eylül 2018 tarihleri arasında Balıkesir Gönen’de uluslararası doğal afetler tatbikatı yapılacağı belirtildi. Aydın ekibinin de tatbikata katılacaklarını bu yönde hazırlıklarını tamamladıklarını...

Aydın’da kurtarma ekipleri, uluslararası doğal afet tatbikatına hazırlanıyor
banner1314

Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu tarafından 14-15 Eylül 2018 tarihleri arasında Balıkesir Gönen’de uluslararası doğal afetler tatbikatı yapılacağı belirtildi. Aydın ekibinin de tatbikata katılacaklarını bu yönde hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Aydın Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veli Tiryaki, uluslararası bu tatbikatta bilgi ve becerilerini tazeleyeceklerini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AKUT Aydın Şube Başkanı Veli Tiryaki, “Federasyonumuz, daha önce iki kez gerçekleştirdiği uluslararası tatbikatların üçüncüsünü 14-15 Eylül 2018 tarihlerinde Balıkesir Gönen’de gerçekleştirecek. Tatbikatın konusu; doğal afete uğrayan bölgede arama kurtarma ekiplerinin çalışması üzerine olacak. Tatbikatlarımız gerek ulusal ve gerekse uluslar arası tatbikatlarımızda olduğu gibi gerçek yıkılmış binalarda, organizasyon, koordinasyon ve arama kurtarma çalışmalarını kapsayacak şekilde gerçekleşecek. Tatbikata; Almanya, Azerbaycan, Çin, Romanya, Rusya, Yunanistan ve Bulgaristan davet edildi” diyerek Aydın olarak hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312