banner1365

banner1345

Aydın’da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

banner1357

Aydın’da madde bağımlılığına karşı ‘Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının başkanlığını...

AYDIN 31.05.2018, 09:31
Aydın’da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı
banner1353

Aydın’da madde bağımlılığına karşı ‘Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının başkanlığını Vali yardımcısı Abdullah Aslan yaptı. Kurul üyesi olan kamu kurum müdürleri ve yöneticilerin katıldığı toplantıda, bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla gerçekleştirildi.

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, “Aydın İlinde uyuşturucu kullanımı ile ilgili suçlarda tespit edilen istatistiki verilerin (Madde kullanım yaş grupları, madde türleri, madde kullanımının yüksek olduğu riskli bölgeler gibi) geçmiş yıllarla karşılaştırmalı olarak değerlendirilmesi ve mevcut durum analizi yapılarak raporlandırılması” kararı doğrultusunda düzenlenen raporun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sunumu yapıldı. Teknik Çalışma Grubu toplantılarında görüşülen, bağımlılık (uyuşturucu, alkol, tütün, kumar, teknoloji bağımlılığı ve iletişim) konularında, ilgili kurum ve kuruluşlarca yürütülmekte olan veya yürütülmesi planlanan çalışmaların ve işleyiş esnasında yaşanan aksaklıklar ile çözümleri hususunda kurumlardan gelen görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından toplantı sona erdi.
Yorumlar (0)
banner1363
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:15
Güneş 06:40
Öğle 12:25
İkindi 15:29
Akşam 18:01
Yatsı 19:21