Samsun'da başlayan şiddetli yağış, özellikle Atakum ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi. SASKİ'nin sorumluluğunda olan alt yapıların yetersizliği nedeniyle ilçede caddeler göle döndü, elektrikler kesildi, araçlar yolda kaldı.

SAMSUN'DA SAĞANAK YAĞMUR

Samsun'un Atakum ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı noktalarda taşkınlar oluşurken, elektrikler de kesildi. Bulvarlar dere gibi aktı, rögarlar taştı, caddeler göle döndü, bazı iş yerlerini ve bodrum katları su bastı. Zor durumda kalan vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SASKİ'nin sorumluluğunda olan alt yapı çalışmalarının yetersizliğine tepki gösterdi. 

BULVARLAR DEREYE DÖNDÜ

Akşam saatlerinde fırtına ve gök gürültüsüyle birlikte etkili olan şiddetli yağış kentte hayatı felç etti. Adnan Menderes Bulvarı'nda bulunan bazı iş yerleri ve ilçedeki bulanan giriş kattaki evleri su bastı. Atakent Bulvarı dereye döndü, araçların içine sular doldu. 
Ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlar, çaresizce Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden gelecek bir yardım bekledi. 

Samsun'da yeni öğrencilere sıcak karşılama! Samsun'da yeni öğrencilere sıcak karşılama!

METEOROLOJİ UYARIDA BULUNMUŞTU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "28 Ağustos öğleden sonra ve akşam saatlerinde Samsun’un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış beklenmektedir" uyarısı yapmıştı. 

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.