Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yaşanan su baskınlarının ardından sahaya inerek, mağdur olan vatandaşlarla görüştü.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ilçede etkisini gösteren sağanak yağışın ardından, zarar gören ev ve iş yeri için tespit çalışması yapan ekiplerle birlikte sahaya indi.

SULAR TAHLİYE EDİLİYOR

Samsun'da etkili olan sağanak yağış, Atakum ilçesinde baskınlara neden oldu, birçok ev ve iş yerini su bastı. Başkan Deveci'nin talimatıyla hemen bir kriz masası oluşturuldu. Başkan Deveci de yağıştan etkilenen vatandaşları ziyaretti. Deveci, ekiplerin 24 boyunca mesai yaptıklarını belirterek, zarar gören ev ve iş yerlerinin tespitlerinin yapıldığını söyledi. Belediye ekipleri ise birçok noktada su tahliye çalışması gerçekleştirdi.

Samsun'da hırsızlık! 26 adet geri dönüşüm kutusu çalındı Samsun'da hırsızlık! 26 adet geri dönüşüm kutusu çalındı

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Atakum Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: "Yoğun yağış sebebiyle oluşturduğumuz Kriz Masası ile hazırlıklarımızı tamamladık.
Ev ve iş yerlerinizde olası sel baskınına karşı 112 Acil Çağrı Merkezi, 185 Genel Saski ve 153 Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Çağrı Merkezi’ne ulaşmanız önemle rica olunur."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.