doğa area cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Atakum’dan Ayancık’a Dayanışma Eli

Atakum’dan Ayancık’a Dayanışma Eliı
Daha Fazla Göster

Atakum’dan Ayancık’a Dayanışma Eli Atakum Belediyesi, şiddetli yağışların sebep olduğu sel nedeniyle zor durumda kalan Sinop Ayancık halkı için bölgeye yazlık giysilerden ve ayakkabılardan oluşan 70 adet koli ve su gönderdi

AW391983 01 scaled Samsun

Atakum Belediyesi sağanak yağış sonrası sel felaketi yaşanan Sinop’un Ayancık ilçesindeki vatandaşlar için harekete geçti. Belediyenin Paylaşım Merkezi (PAYMER) ekipleri, şiddetli yağışların sebep olduğu sel nedeniyle zor durumda kalan Sinop Ayancık’taki yurttaşlara dayanışma sağlamak için bölgeye destek gönderdi.

AW391983 02 scaled Samsun

‘AYANCIKLILARIN YANINDAYIZ’

Görevliler önce hayırsever yurttaşların bağışladığı yazlık giysi ve ayakkabıları Ayancık’taki yurttaşlar için her yaş ve bedene uygun bir şekilde gruplandırdı ardından kolilere yerleştirdi. Giysi ve ayakkabıların yer aldığı 70 adet koliyi ve su şişelerini tek tek belediyenin araçlarına yükledi. Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi yetkilileri “Sel felaketi ile karşılaşan Sinop Ayancık’taki yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Biz Atakum Belediyesi yurttaşlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

AW391983 03 scaled Samsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir