Atakum Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince 11. düzenlenen geleneksel kaz tirit etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. 

KAVAKLILAR TİRİT GECESİ'NDE BULUŞTU

Samsun'da o şüpheli yakalandı  Samsun'da o şüpheli yakalandı 

Ardından konuşan Kavak Kaymakamı Faruk Atar, "Ben böyle geceleri, böyle organizasyonları birlik ve beraberliğimizin vücut bulmuş hali olarak görüyorum. Allah bu aidiyetimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu güzel geceyi organize eden herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"AMACIMIZ, SAMSUN'A ÖRNEK OLMAK"

Atakum Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Erhan Çankaya dayanışmanın önemine değinerek "Derneğimizin 11. Geleneksel Tirit etkinliğini gerçekleştirdik. Muhteşem bir kalabalık ve binlerce kişi bir aradayız.  Atakum Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak insanlara faydalı olmaya devam ediyoruz.  İş, gıda gibi birçok konuda hemşerilerimize, komşularımıza, engelli kardeşlerimize destek vermeye devam ediyoruz. Bunu da her zaman söyleyeceğiz,  amacımız bir Kavaklı olarak Samsun'a örnek olmak, bir  Samsunlu olarak da Türkiye'ye örnek olmak.  Hepimiz bir birimize kol kanat germeye başarılı ve örnek olmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"KAVAKLILAR ÖRNEK"

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise "Samsun’da da Kavaklı olmak önemlidir. Kavaklılar hem Samsun’da hem Türkiye’nin başka yerlerinde özellikle dayanışma kültürü yönünden, örgütlenme bilinci yönünden örnek bir davranış sergiliyor" açıklamasında bulundu.

Atakum ilçesindeki bir restoranda düzenlenen etkinliğe Kavak Kaymakamı Faruk Atar, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, iş insanları, siyasi ve sivik toplum kuruluşlarının üyeleri ve Atakum ilçesinde yaşayan Kavaklılar ve çok sayıda davetli katıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.