Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Atakum’da Söz Sahibi Olacaklar ‘Çocuk Meclisi’ Kuruluyor

featured

Atakum’da Söz Sahibi Olacaklar ‘Çocuk Meclisi’ Kuruluyor Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Gençlik Meclisimiz var, şimdi Çocuk Meclisi de kuracağız. Gençleri ve çocukları çok seviyorum. Onların bir adım daha öne çıkmasını istiyorum” dedi

WhatsApp Image 2021 11 28 at 13.49.09 1 Ana Manşet

Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan, çocukların ve gençlerin bir adım önde olmasını istediğini belirterek çağrıda bulunan Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Herkesin söz hakkının olduğu, herkesin müdahil olduğu, bir kent kültürü oluşturalım” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 11 28 at 13.49.09 Ana Manşet

KUYUMCU BAŞKAN OLDU
Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Vedat Türkali Eğitim, Sanat ve Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurula Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, Atakum Kent Konseyi Genel Sekreteri Şenol Katkat, İYİ Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Halil İbrahim Yalgın, CHP Atakum Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarıkaş, Gelecek Partisi ile Deva Partisi gençlik temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Divan başkanlığını Av. Halil İbrahim Yalgın’ın yaptığı genel kurula tek liste ile giren Emircan Kuyumcu başkan oldu.

WhatsApp Image 2021 11 28 at 13.49.08 Ana Manşet

‘BAŞARACAĞINIZDAN KUŞKUM YOK’
Atakum Belediyesi’nin Kent Konseyi’ni çok önemsediğini kaydeden Başkan Deveci, “Kent Konseyi bir sivil toplum örgütü, içerisinde siyasi partiler, farklı görüşler herkes var. Bir kentte demokrasi, ortak akıl, kent kültürü oluşması isteniyorsa bunun taşıyıcı unsuru belediye değil kent konseyidir. Gençlik Meclisimiz var, şimdi Çocuk Meclisi de kuracağız. Gençleri ve çocukları çok seviyorum. Onların bir adım daha fazla öne çıkmasını istiyorum. Burası bir üniversite kenti. Atakum sınırları içerisinde 40 bin üniversite öğrencisi var. Atakum örnek bir kent, Türkiye’de benzeri yok. Onun için burada demokrasiyi yaşam biçimi haline dönüştürebilmiş, herkesin söz hakkının olduğu, herkesin müdahil olduğu, ‘Yanlış yapıyorsun, doğrusu bu’ dediği bir kent kültürü oluşturalım. Gençlerimizin bunu başaracağından hiç kuşkum yok. Atatürk’ün gençliği öyle olur” ifadelerini kullandı.

Ayşenur ÇOLAK

WhatsApp Image 2021 11 28 at 13.49.15 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 11 28 at 13.49.08 1 Ana Manşet

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.