Atakum’da Dayanışma Sürüyor

Atakum'da Dayanışma Sürüyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atakum’da Dayanışma Sürüyor Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, salgın nedeniyle çalışmaların kısıtlı sürdüğü Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi’nin yeniden normale döndüğünü söyledi.

 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Türkiye’ye dayanışma elini uzatan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi’nin salgın önlemleri nedeniyle kısıtlı sürdürdüğü çalışmaların yeniden normale döndüğünü belirterek, “Bu bir yardımlaşma kültürü aynı zamanda kutsal bir görev” dedi.

0e50db0a b78d 41b7 b75b 06d949cdce09 Samsun

KULLANIMA AÇILDI
Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi koronavirüs pandemisi nedeniyle geçici olarak hizmetini durdurduğu mağazasını yeniden vatandaşların kullanımına açtı. Atakum Belediyesi hizmet binası altında bulunan mağazayı ihtiyaç sahipleri ziyaret ederek kıyafetten, gelinlik-damatlığa ve ev eşyasına, gıda kolisinden kitaba tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Yardımseverler de evlerindeki ihtiyaç dışı, kullanılabilir durumda olan eşyalarını Paylaşım Merkezi ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere paylaşabiliyor. Paylaşım Merkezi’nin dayanışma eli daha önce Türkiye’nin çeşitli kentlerine de dayanışmayı taşıdı. Elazığ, Giresun, İzmir gibi kentlerde yaşanan doğal afetlerin hemen ardından Samsunlu hayırseverlerin desteğiyle TIR’larca malzeme afetzedelere ulaştırıldı.

068aaf09 9651 4134 a487 a99e137b07fb Samsun

YARDIMLAŞMA AĞI
Paylaşım Merkezi’nin daha önceki dönemlerde de olduğunu ve üstlendiği görevi sürdürdüğünü belirten Başkan Deveci, “Biz ufak tefek değişiklikler yaptık. Sahadaki toplama alanlarını genişlettik, yönetim şeklini değiştirdik. Bu süreçte, özellikle pandemi döneminde Paylaşım Merkezi AtaMarket Gıda Bankası ile birlikte çok önemli ve tarihi bir görev üstlenerek Samsun’un ve Atakumluların dayanışma kültürünü ortaya çıkardı. Bu bir yardımlaşma ağı, köprü görevi gören biziz. Ben bundan iki yıl önce de komşuluk hukukuna vurgu yapıyordum. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ sözünün arkasındaki kültürel birikim, bizim kültürümüz ve inancımız. Bu pandemi döneminde de hayata geçirdiğimizi büyük bir mutlulukla izlemiş ve görmüş bulunuyorum; bunun devam etmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

00659585 f1f3 4048 8e38 7feb3d786092 Samsun


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir