Atakum’da 23 Nisan coşkusu!

atakumda-bayram-coskusu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atakum’da 23 Nisan coşkusu! Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hazırladığı özel program ile bayram sevincini balkonlara taşıdı

 

Atakum Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, evlerinde kalan vatandaşlara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşattı. Başkan Av. Cemil Deveci ve eşi Av. Gülay Deveci, 23 Nisan için özel hazırlanan otobüsten vatandaşların bayramını kutladı. Çeşitli şarkılarla ve marşlarla ilçenin farklı noktalarında yapılan konvoyla birlikte maskotlar, jonglör, uzun bacak gibi sokak sanatçılarının yer aldığı etkinlikte, kısa gösteriler sergilendi.

WhatsApp Image 2021 04 23 at 17.30.46 Ana Manşet

DEVECİ, BAYRAMLARINI KUTLADI

Atakum Belediye Binası’nda başlayan etkinlikte, yol güzergahında, bayraklarla etkinliğe katılan çocuklara hediyeler verildi. Etkinlik sırasında konuşan Başkan Deveci, ”Dünyada bu bayramın benzeri yok. Bu bayramı yaratan koşulları hiçbir ulus yaşamadı. Sadece Anadolu coğrafyasında yaşayan Ata’larımız, bizim Ata’larımız ve bize de yaşattılar. Dünyanın en onurlu ulusal kurtuluş savaşını verdik. O savaşı yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümü bugün. Bu meclis 101 yıl önce kuruldu ve onun adına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Bu bayram ülkenin kurucusu tarafından çocuklara emanet. Her sabah sokağa çıkarken çocuklarınızın ve torunlarınızın gözünün içine bakınız. Onlardan aldığını enerjiyle o gününüzü yaşayın. Geleceğe ilişkin kararlarınızı bu çocuklara bakarak verin” dedi.

WhatsApp Image 2021 04 23 at 17.30.17 Ana Manşet

‘ÇOCUKLARINIZA UMUT AŞILAYIN’

”Geleceğimiz olan bu gençlere, bayramını coşkuyla kutlayacak bir ülke emanet etmiyoruz, edemiyoruz” diyen Başkan Deveci, sözlerine şöyle devam etti: ”Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 101 yıl önce egemenliği ve iktidarı halka vermişti. Biz, onun bize emanet ettiği Cumhuriyet’i demokratikleştiremedik. Çocuklarımızın geleceğine mutlu bir şekilde yaşabilecekleri bir ortam yaratamadık. Atakum Belediye Başkanı olarak bu sorumlulukla konuşuyorum. Hem Türkiye’de hem de Atakum’da sorunlarımız var. Atakum’da bu çocuklara istedikleri gibi yaşatamıyorum. Kentin her yerinde oynayacakları spor tesisleri, parklar ve bahçeler yok. Ama ben umutluyum. Siz de çocuklarınıza umudu aşılayın. Çocuklar bayramınızı kutluyorum, sizi seviyorum”

WhatsApp Image 2021 04 23 at 17.29.17 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 04 23 at 17.33.02 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 04 23 at 17.33.12 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 04 23 at 17.29.18 Ana Manşet

 

Emre ÖNCEL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir