banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Usulsüzlükleri görmezden gelen müdürden bir garip şikayet

banner1357

Atakum İmar İnşaat Şirketi Genel Müdürü Osman Temiz'in, şirketle ilgili iddiaları yargıya taşımak yerine 'batık şirketten mal kaçırıyorlar' diyerek Başkan Cemil Deveci'den şikayetçi olması, 'Hedef şaşırtma'  olarak değerlendirildi.

ATAKUM 17.06.2019, 16:13 17.06.2019, 17:22
Usulsüzlükleri görmezden gelen müdürden bir garip şikayet
banner1353
banner1375

Atakum İmar İnşaat Şirketi Genel Müdürü Osman Temiz, bağımsız yeminli müşavirlerin incelemesi sonucu 46 günde 37 ton 500 kilogram etin tüketilmesi, cenaze evlerine 3 yıl sonra pide ve ayran gönderilmesi gibi usulsüzlüklere suç duyusunda bulunmak yerine, batık şirketten mal kaçırıyorlar' diyerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurması şaşkınlıkla karşılandı.

'GELİRLER AKTARILDI' İDDİASI
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Osman Temiz, 31 Mart seçimlerinin hemen ardından Atakum İmar İnşaat Şirketi'ne ait tesislere ve gelirlerine el konularak, başka bir şirkete aktarıldığını öne sürdü. 

Atakum Belediyesi'ndeki o rapor yalan mı?

'BENİM BİLGİM YOK'
Temiz, Cumhuriyet Başsavcılığı'na müşketi olarak verdiği ifadede şöyle dedi: "Şikayet dilekçemi ayrıntılı bir şekilde yazdım, aynen tekrar ederim, dilekçemde belirttiğim gibi Atakum İmar İnşaat San.ve Tic. Ltd Şti'nin şirket müdürü olarak çalışmaktayım. Dilekçemde belirttiğim işletmelerin faaliyetlerini sürdürürken, şirketin hukuki durumuna uygun ihale süreçlerini de göz önüne alarak vadeli mal alımlarını yaptım. 31 Mart Mahalli Seçimleri ile Atakum Belediyesi'nin yönetimi değişmiştir. Bu tarihe kadar bütün iş ve işlemleri sorunsuz devam eden, aylık 3 milyon TL civarında çek ve diğer ödemelerini gerçekleştiren firma, Belediye Başkanı Cemil Deveci talimatıyla ve benim bilgim dışında tüm işletmelerin gelirleri, Atakum Sanat Kültür Tur. Yön. Org. Gıda San ve Tic. Ltd. Şti'ye aktarılmaya başlamıştır. Dilekçe ekimde yapılan işlemelere ait belgeler bulunuyordu. Atakum Belediyesi  yönetimi tarafından bilerek ve isteyerek batırılarak alacaklılardan mal kaçırma yöntemi ile ödemelerinden kurtulmaya çalışmakta ve bununla birlikte Atakum İmar İnşaat San ve Tic. Ltd. Şti'ye ait işlemlerin usulsüz bir şekilde gelirlerini başka firmalara devir ederek, keşide edilmiş çeklerin ödenmeyerek karşılıksız çeklerin karşılıksız çek keşide etmek suçunun üzerime atılı kalması amaçlanmaktadır. Anlattığım şekilde usulsüz işlemlerin yapılması için talimat veren Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve banka pos cihazlarında şirketime ait işletme unvanlarını kullanarak paraların kaçırılmasına aracılık eden Yapı Kredi Bankası Atakum Şube yönetiminden şikayetçiyim."

ŞAŞKINLIK YARATTI 
Genel Müdür Osman Temiz'in, bağımsız yeminli müşavirlerin incelemesi sonucu 46 günde 37 ton 500 kilogram etin tüketilmesi, cenaze evlerine 3 yıl sonra pide ve ayran gönderilmesi gibi usulsüzlüklerle ilgili suç duyusunda bulunmak yerine, 'batık şirketten mal kaçırıyorlar' diyerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurması şaşkınlık yarattı.


 

Yorumlar (0)