banner1223

Samsun'un en büyüğü olacak

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun'un en büyük kent meydanının Atakum'a yapıldığını söyledi.

banner1250

Türkiye'ye örnek olacak kent meydanını Atakum'a kazandıracaklarını belirten Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Karadeniz’in parlayan yıldızı olan, Atakum gibi önemli bir ilçede, kent meydanı olmayışı önemli bir eksiklikti. Bu eksiklikten hareketle, ilçemize Türkiye’nin en güzel kent meydanlarından birini kazandırıyoruz” dedi.


Kent meydanının olmaması Atakum için büyük bir eksiklik olduğunu ifade eden Başkan Taşçı, "Dünyanın tüm marka kentleri, sahip oldukları kent meydanlarıyla anılıyor. Atakum'da özellikle son yıllarda yakaladığı gelişim ve değişim ivmesiyle, birçok alanda Türkiye’nin sayılı ilçeleri arasında. Türkiş mevkiinde, Seyfi Demirsoy İlkokulu'nun yanındaki 15 bin metrekarelik alanda yapımını sürdürdüğümüz Atakum Kent Meydanı, ilçemizin prestijini artıracak. Kent ve doğa yaşamının birleştiği, güzel bir meydan olacak olan Atakum Kent Meydanı, Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndan 1,5 kat daha büyük olacak. Proje tamamlandığında, Türkiye’de birçok kente örnek olacağına inanıyorum" diye konuştu.


Atakum'un adından sıkça söz ettirdiğini vurgulayan Başkan Taşçı, "Atakum, özellikle son 5 yıllık görev sürecimizde hayata geçirdiğimiz birbirinden önemli ve kapsamlı 87 proje ile adından Türkiye’de söz ettiriyor. İNGEV tarafından Birleşmiş Milletler ölçütlerine göre yapılan araştırmalar sonucu açıklanan raporda, Türkiye’nin en yüksek insani gelişmişliğe sahip ilçeleri arasında yer alan Atakum, Karadeniz Bölgesi'nden listeye girebilen tek ilçe oldu. Bu markanın daha da değer kazanması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Karadeniz Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan ilçemizde gerçekleştirdiğimiz ciddi ve kapsamlı çalışmalarla çocuklarımıza her alanda gelişmiş, daha da yaşanılabilir bir Atakum bırakmayı hedefliyoruz. Atakum Belediyesi olarak Türkiye’nin en yaşanılabilir kenti yapmak gibi büyük bir hedefimiz var. Bu hedef doğrultusunda durmak yok, çalışmaya ve üretmeye devam diyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli servet
Milli servet - 3 ay Önce

Atakuma yapilan meydan neden sadece beton yiginindan ibaret neden altina otopark kapali pazar siginak vb yapilar yapilmadi Akp secmeniyim ama bu meydanin ve benzeri projenin secim yatirimi oldugunu bildigim icin kendisine oy vermeyecegim.Kimsenin parasini oy icin boyle harcayamazsiniz kocaman beton yigini ve altinda hic bir yapilasma yok ilk once yer altini kullan sonra uzerini......

SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148