banner1313

banner1300

banner1334

Çiğdem Karaaslan hain saldırıyı lanetledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısını lanetledi.

ATAKUM 15.03.2019, 15:06
Çiğdem Karaaslan hain saldırıyı lanetledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen "Geleceğe tanıklık etmek" konferansına katıldı. Karaaslan konuşmasında Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısını lanetledi.

Karaaslan yaptığı konuşmada "Cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırıda ne yazık ki çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini öğrendik. Bu saldırı, gittikçe yükselen İslam ve yabancı karşıtlığı, dünyayı tehdit etmeye devam eden ırkçılığın ve yayılan nefretin son örneğidir." dedi.

Hayatlarını kaybedenler rahmet dileyen Karaaslan, "Bu tür saldırıların asla kabul edilebilir ve makul tarafı yoktur. Dünyaya düşen, açık yüreklilikle bu ve benzeri saldırılara en net cevabı vermek, düşmanlığı körükleyen, nefreti besleyen akımlarla mücadele etmektir." diye konuştu.

Karaaslan açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

"Birleşmiş Milletler kürsüsünden tüm dünyanın gözünün içine bakarak, 'Dünya beşten büyüktür' diyen güçlü bir liderimiz var. Cumhurbaşkanımızın bugün omuzlarına alarak taşıdığı büyük sorumluluğu, gelecekte ülkemizi en iyi yerlerde temsil edecek irade olarak kendini yetiştirmiş, donanımlı gençlerimiz üstlenecektir. Ayaklar altına alınmaya çalışılan değerleri yeniden ama daha güçlü şekilde ayağa kaldıracak olan sizlersiniz. Yabancı dil bilmekle yetinmeyip bugün dünya meselelerini tartışacak hale gelmeniz, bugünümüze ve geleceğimize dair duyduğumuz büyük umuttur."

"İnsan hakları, demokrasi, özgürlükler, kadın hakları söz konusu olduğunda yüksek perdeden konuşmayı alışkanlık haline getirenlere gençlerin söyleyeceği çok şey var. Çünkü bizim insanlığın derdiyle dertlenme, sorun varsa çözen olma gibi bir sorumluluğu omuzlarımıza yükleyen yüce bir dinimiz, tarihi sorumluluğumuz ve köklü medeniyet bilincimiz var." 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!