banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Cemil Deveci'den şok açıklama

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum Belediyesi'nde yaklaşık 50 işçinin işten çıkarıldığının iddia edilmesinin ardından açıklama yaptı.

ATAKUM 13.04.2019, 11:29 13.04.2019, 11:33
Cemil Deveci'den şok açıklama

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci’nin görevi aldıktan sonra Belediyeden yaklaşık 50 işçiyi çıkardığı iddia edildi.  İddiaların ardından Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte Başkan Deveci'nin yaptığı açıklama;


"Son dört aydır işçilerinin maaşlarını ödeyemeyen Atakum Belediyesi, tüm ikazlarımıza rağmen , seçim takvimi ve adaylar açıklandıktan sonra, son iki ay içinde ,oy kazanma saikiyle çok sayıda işçi aldı. Bu davranış, hem işe alan yönünden ve hem de işe giren yönünden etik değildir. Belediyeler yandaş besleme yeri değildir. Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketi son dört aydır çalışanlarının maaşlarını ödeyemiyor, yaklaşık 30 milyon kamu, 15 milyondan fazla piyasa borcu var; elektrik su parasını dahi ödeyememiş. Bu durumu ilçe başkanı olduğum ve Belediye Başkanı adayı olduğum dönemde anlattım; o günlerde bu sorunları görmeyen bazı basın organları bu gün doğrulatmaya bile ihtiyaç duymadan haber yapabilmektedirler. İki taraf yönünden de etik olmayan, liyakat ilkesine uymayan ve Halk iradesini değiştirmeye yönelik bir haksız işlem düzeltilmiştir. Basında belirtilen sayı çok abartılıdır. Biz, Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti.ni yeniden ihya etmeye çalışıyoruz; kamu yararı ve şirketin durumu dikkate alınarak, ilkesel bir karar aldık ve uyguladık; liyakat, eşitlik, mağduriyette öncelik ilkelerine göre ileride değerlendirme yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

Yorumlar (3)
Mudur 6 ay önce
Sayın deveci sen doğru ol eğri belasını bulur başarılar diliyorum
Müdür2 6 ay önce
Zaten sürekli yanlı haberler
Olmadı 6 ay önce
Sayın Deveci mali yönden ve yönetim anlayışı yönünden haklı olabilir, ama şu gerçeği unutmasın; koca koca afiflerde "HERKES KAZANACAK" diye yazıp sonra birileri işsiz kalıyorsa bu da onun siyaset ahlakını yansıtır. Ya o afişleri asmayacaksın, yada kimseyi işsiz bırakmayacaksın. Buna daha ilk ayda su koyvermek denir.
banner1311
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11