Hilas Otel

Çelik İnşaat

Cemil Deveci'den şok açıklama

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum Belediyesi'nde yaklaşık 50 işçinin işten çıkarıldığının iddia edilmesinin ardından açıklama yaptı.

Cemil Deveci'den şok açıklama

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci’nin görevi aldıktan sonra Belediyeden yaklaşık 50 işçiyi çıkardığı iddia edildi.  İddiaların ardından Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte Başkan Deveci'nin yaptığı açıklama;


"Son dört aydır işçilerinin maaşlarını ödeyemeyen Atakum Belediyesi, tüm ikazlarımıza rağmen , seçim takvimi ve adaylar açıklandıktan sonra, son iki ay içinde ,oy kazanma saikiyle çok sayıda işçi aldı. Bu davranış, hem işe alan yönünden ve hem de işe giren yönünden etik değildir. Belediyeler yandaş besleme yeri değildir. Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketi son dört aydır çalışanlarının maaşlarını ödeyemiyor, yaklaşık 30 milyon kamu, 15 milyondan fazla piyasa borcu var; elektrik su parasını dahi ödeyememiş. Bu durumu ilçe başkanı olduğum ve Belediye Başkanı adayı olduğum dönemde anlattım; o günlerde bu sorunları görmeyen bazı basın organları bu gün doğrulatmaya bile ihtiyaç duymadan haber yapabilmektedirler. İki taraf yönünden de etik olmayan, liyakat ilkesine uymayan ve Halk iradesini değiştirmeye yönelik bir haksız işlem düzeltilmiştir. Basında belirtilen sayı çok abartılıdır. Biz, Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti.ni yeniden ihya etmeye çalışıyoruz; kamu yararı ve şirketin durumu dikkate alınarak, ilkesel bir karar aldık ve uyguladık; liyakat, eşitlik, mağduriyette öncelik ilkelerine göre ileride değerlendirme yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mudur
Mudur - 2 hafta Önce

Sayın deveci sen doğru ol eğri belasını bulur başarılar diliyorum

Müdür2
Müdür2 - 2 hafta Önce

Zaten sürekli yanlı haberler

Olmadı
Olmadı - 1 hafta Önce

Sayın Deveci mali yönden ve yönetim anlayışı yönünden haklı olabilir, ama şu gerçeği unutmasın; koca koca afiflerde "HERKES KAZANACAK" diye yazıp sonra birileri işsiz kalıyorsa bu da onun siyaset ahlakını yansıtır. Ya o afişleri asmayacaksın, yada kimseyi işsiz bırakmayacaksın. Buna daha ilk ayda su koyvermek denir.

SIRADAKİ HABER