banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Başkan Deveci: İşe almam yanlıştı - Samsun haberleri

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İmar İnşaat Şirketi'nin borçları nedeniyle kendi talimatıyla kurdurduğu şirketi belediyeye hibe eden Berk Altunkılıç’ın ablasının oğlu olduğunu ve belediyede işe aldığını doğruladı.  Deveci, “Asgari ücretle sıradan bir işçi olarak çalışıyor. Ama yaptığım yanlıştı” dedi

ATAKUM 03.09.2019, 08:33 03.09.2019, 08:46 Onur Nurdemir
Başkan Deveci: İşe almam yanlıştı - Samsun haberleri
banner1343

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, ablasının oğlu olan Berk Altunkılıç’ın üzerine bir şirket kurduğunu, bu şirketin tüm sermayesini belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan kendisinin ödediğini ve sonrasında da şirketin Atakum Belediyesi’ne hibe edildiğini söyledi. 

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI
Atakum elediyesi eylül ayı meclis toplantısı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci başkanlığında gerçekleştirildi. Toplamda 8 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste tüm maddeler oybirliği ile ilgili komisyonlara havale edildi. 

İMAR İNŞAAT YERİNE ŞİRKET KURDURDUM
Atakum Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Süleyman Sezen’in, Başkan Deveci’ye yönelttiği “Belediyeye hibe edilen şirketin sahibiyle akrabalık bağınız var mı” sorusu ise gündemi tamamen değiştirdi. Deveci, ablasının oğlu olan Berk Altunkılıç’ın üzerine bir şirket kurduğunu, bu şirketin tüm sermayesini belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan kendisinin ödediğini ve sonrasında da şirketin Atakum Belediyesi’ne hibe edildiğini söyledi. 

TIKANDIK, ŞİRKET YOK
Belediyenin tıkandığını ve şirket olmadığı için de sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Deveci, “Bu şirket ile ilgili kasamızdan bir kuruş para çıkmadı. Böyle bir şirketin kurulması, sermayesinin yatırılması gerekiyordu. Sorarak, kanuni bir şekilde ve tamamen kamu yararına yaptım. Tüm maliyetini cebimden ödedim. Bir hukuksuzluk yok. Bu çocuğun da zaten şirket kuracak bir gücü yok. Amacımız, sermaye artırımı yapmak. Samsun belediyelerinin Samsun esnafına 500 milyon kadar borcu var ve biz çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.

YANLIŞ YAPTIM
Deveci, ablasının oğlu Berk Altunkılıç’u asgari ücretle işe aldığını belirterek, “Kardeşimin oğlu, 4-5 yıldır YEDAŞ’ta alt kademede bir görev yapıyordu. Ben belediye başkanı olduktan sonra kendisini işten çıkardılar. Yılbaşına kadar çalıştırın diye rica ettim fakat yapmadılar. Şu anda Berk Altunkılıç, Atakum Belediyesi’nde asgari ücretle sıradan bir işçi olarak çalışıyor. Neden kardeşinin oğlunu işe aldın diye sorun buna itirazım ve söyleyecek bir şeyim yok. Yaptığım yanlış” dedi. 

Merve İLHAN

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Eylül 2019
İmsak 04:49
Güneş 06:14
Öğle 12:33
İkindi 15:58
Akşam 18:41
Yatsı 20:01