banner1365

banner1345

Atakumlular 'TC' kararını değerlendirdi

banner1357

Atakum Belediye  hizmet binasının girişine 'TC' ibaresinin eklenmesini değerlendiren vatandaşlar, kararı yerinde bulup, tüm belediyelere örnek olmasını isterken bazı vatandaşlarda ibare olmasa da hizmetlerin her türlü devam edeceğini belirtti

ATAKUM 06.05.2019, 11:05 06.05.2019, 11:23
banner1353

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri vatandaşlara, "'TC' ibaresinin Atakum Belediye Hizmet Binası'na asılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sordu. Bazı vatandaşlar ibarenin belediyeye çok yakıştığını ifade ederken, bazı vatandaşlarda önemli olan hizmetin devam etmesi olduğu söyledi.


OLMAZSA OLMAZIMIZ
Dursun AYDIN: Bundan güzel bir şey yok. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve Türkiye Cumhuriyeti bizim olmazsa olmazımız. İnşallah diğer belediyeler de kelime anlamını anla ve yaparlar. Onun için bizim 'TC' ibaresi her yerde de olması lazım. 

BİZ TÜRK MİLLETİYİZ
Mustafa AYDIN: Bu davranışı takdir ediyorum. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Her yer de 'T.C.' ibaresi olması lazım. Gençlerimiz de yetişirken nerde olduklarını bilerek bilinçli bir şekilde yetişmeli.

YORUM YOK
Mehmet YÜCEL: Biz Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşadığımızı biliyoruz. Bir binaya bu ibare eklense de olur eklenmese de olur.  Sonuçta biz tek bir devlet olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bir belediyeye gittiğimiz de hangi devlet diye sormuyoruz. O yüzden bu hareketi pek yorumlayamıyorum. 

KONULMAMASI HATA
Bayram İPEK: Gayet memnunuz. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bu durum bize büyük bir onur kattı. Konulmaması hata. Nasıl olurda bize ait bir simge kullanılmaz anlamıyorum. 

ÖNEMLİ OLAN HİZMET
Hasan ÇAKIR: Olmadığı zaman benim için bir anlam ifade etmiyordu. İbare konulmadığı zaman hizmet olmuyor mu sanki. Önemli olan hizmetin yapılması. Hizmet olmadıktan sonra isterseler altından yazsınlar benim için bir şey fark etmeyecek. 

DÜNYA GÖRMELİ
Aslan REİS: Çok güzel karşılıyorum ve gurur duyuyorum.  Ayrıca biz Türk vatandaşı olduğumuzu herkese duyurmalıyız. Her yere yazılmalı, ülke başta olmak üzere dünya bu ibareyi görmeli.

OLMAMASI YANLIŞ
Selami ALTUN: Olmaması yanlıştı. Neyse ki Atakum'da bu yalnış kısa zamanda düzeldi. İnşallah diğer belediyelere de örnek olur. Başkan Deveci ve ekibine teşekkür ediyor, sonuna kadar da destekliyorum. 

BİR ŞEY İFADE ETMEZ
Cemal SERTTAŞ: Belediyenin tabelasına 'T.C.' ibaresi konulması benim bir şey ifade etmez. Çünkü tabelada ibarenin olup olmaması bir şeyi değiştirmez. Sonuçta hepimiz bu ülkede bir bayrağın altında yaşıyoruz ve bunun bilincindeyiz. 

HER YERDE OLMALI
Ahmet PEHLİVANOĞLU: Her yerde 'T.C.' ibaresini görmemiz lazım. Hatta çocuklarımızın okuduğu okullar başta olmak üzere şehirdeki tüm kurum ve kuruluşlarda bulunması gerekiyor. Bu gurur bize ait. 

Ebru ÖZTÜRK, Uğur ATICI

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:48
Öğle 12:24
İkindi 15:21
Akşam 17:51
Yatsı 19:11