banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Atakum'da işler karıştı 

Atakum Belediye Meclisi'nin onayına sunulan ve 14 üyenin ret, 16 üyenin kabul oyu kullandığı '2018 Faaliyet Raporu'nun meclisten geçip geçmediği tartışmalara neden oldu. Bir grup raporun kabul edilmediğini öne sürerken, eski başkan İshak Taşçı ise yasaya göre raporun meclisten geçmiş sayıldığını söyledi.

ATAKUM 11.04.2019, 19:52 11.04.2019, 20:03 Ceylan
Atakum'da işler karıştı 
banner1343

Atakum Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Cemil Deveci başkanlığında gerçekleştirdi. 

Tüm meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, encümen ve komisyon üyeleri seçildi ve 8 gündem maddesi  karar bağlandı. Gündeme ise Atakum Belediyesi 2018 Faaliyet Raporu görüşmeleri damga vurdu. İshak Taşçı başkanlığındaki Atakum Belediyesi'nin 2018 yılı Faaliyet Raporu oylamaya sunuldu. 14 üyenin ret, 16 üyenin kabul oyu kullandığı '2018 Faaliyet Raporu'nun meclisten geçip geçmediği tartışmalara neden oldu. Bir grup raporun kabul edilmediğini öne sürerken, eski başkan İshak Taşçı ise yasaya göre reporun meclisten geçmiş sayıldığını söyledi.

TAŞÇI'DAN AÇIKLAMA

İshak Taşçı, "Yasal olarak dörtte üç çoğunluk reddetmediği sürece faaliyet raporu meclisten geçmiş sayılır. Dolayısıyla 14 üyenin reddi 16 üyenin onayı ile 2018 yılı faaliyet raporu meclisten geçmiştir" dedi.

ORTAK AKILLA ÇÖZECEĞİZ 

Öte yandan mecliste bir konuşma yapan başkan Cemil Deveci, yerinden demokrasi anlayışını gerçekleştirebilmek için birlikte çalışılması gerektiğine vurgu yapıp, "Yerinden demokrasi anlayışını gerçekleştirebilmemiz için birlikte çalışmamız gerekiyor. İsraf edecek bir kuruşumuz yok. Bu kentin geleceğini planlamamız gerekiyor. Bir daha geriye dönmememiz gerekiyor. Bütçemizi, kentin ihtiyaçları doğrultusunda herkesi işin içine katarak planlamamız gerekiyor. Önümüzdeki beş yıl boyunca kararlılık, dayanışma ve ortak akılla sorunların üzerinde duracağız. Bundan sonra meclis üyelerimizle birlikte yürüteceğiz" dedi.

BAŞKAN VEKİLLERİ BELİRLENDİ

Mecliste yapılan oylama ile başkanvekilleri ve komisyon üyeleri belirlendi. Buna göre; 1. Başkanvekillliğine Yunus Koloğlu, 2. Başkanvekillliğine Sefer Çam seçilirken, katipler üyeler ise Dilek Çınar ve Özlem Danışman'dan oluştu. Encümen üyeleri ise Eray Ocak (CHP), Fikret Can Demir (İYİ Parti) ve Hasan İpek (CHP) olarak belirlendi. Daha sonra meclis toplantısında Kadın Hakları ve Sosyal İşler, Kırsal Alanları Kalkındırma, Plan ve Bütçe, Hukuk ile Çevre ve Sağlık Komisyonları oluşturuldu.

GÖZÜMÜZ GİBİ BAKACAĞIZ

Atakum Belediyesi Grup Başkanvekili seçilen Yunus Koloğlu ise açıklama yaparak, yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu. Koloğlu, "Şahsım adına teşekkür etmek için söz almış bulunmaktayım. Öncelikle Polis Haftası'nı kutluyor, şehitlerize Allah'tan rahmet diliyorum. Yeni dönemin Atakum halkına bereketli olmasını diliyorum. Verdikleri oylarla bizi Atakum'u yönetme hakkını veren partili, partisiz herkese teşekkür ediyorum. Bizi birçok aday adayı içerisinden meclis üyesi listesinde görmeyi tercih eden Cemil Deveci Bey'e şükranlarımı bir borç bilirim. Verdiğiniz emanetin farkındayım, ona gözümüz gibi bakacağımızdan şüpheniz olmasın" diye konuştu.

Dilber BAHADIR, Hande ONAT

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12