banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Atakum'da İhsan Kalkavan anısına sergi

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum’daki özel bir okulun eski CHP Samsun Milletvekili merhum İhsan Kalkavan anısına düzenlediği anlamlı serginin açılışını yaptı

ATAKUM 17.04.2019, 19:19 Ceylan
Atakum'da İhsan Kalkavan anısına sergi
banner1343

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, FIFA kokartlı hakem Mete Kalkavan’ın futbol kulüplerinin orijinal forma ve flamalarından oluşturduğu özel koleksiyonunun sergilendiği, eski CHP Samsun Milletvekili merhum Ahmet İhsan Kalkavan anısına atfedilen anlamlı serginin açılışını yaptı. 

ANISINI YAŞATACAĞIZ

Açılışı yapmadan önce okul yönetimi ve merhum İhsan Kalkavan’ın kızı Melis Kalkavan ile sohbet eden Başkan Deveci, "Yaklaşık 25 yıllık emekle, bine yakın parçadan oluşan bu koleksiyon gerçekten çok değerli.  Sevgili Mete’yi babasının teşviği ile başladığı bu koleksiyonu bu denli büyük ve değerli bir koleksiyon haline getirdiği için kutluyorum. Okul yöneticilerimiz ile Melis’i böyle anlamlı bir sergi hayal edip, bunu gerçekleştirdikleri için tebrik ediyorum. Atakum Belediye Başkanı olarak, bunun gibi değerli ve anlamlı bir koleksiyonu Atakumlular ile bir araya getirmek ve rahmetli İhsan Kalkavan’ın anısını yaşatmayı canı gönülden isterim" dedi. 

STK’LARDAN ZİYARET

Atakum Belediye Başkanı Deveci’nin ziyaretçi yoğunluğu sürüyor. Cumhuriyet Kadınları Derneği, 78’liler Derneği ve SATEM temsilcilerini makamında ağırlayan Deveci, "Çok ciddi bir yoğunluk yaşıyoruz. Açıkçası bu kadarını ben de beklemiyordum. Ama yaşadığım en tatlı yorgunluklardan biri olduğunu da saklamamam gerekir. Halkımız ile içe içe olmak onlar ile temas halinde olmak, duygularına dokunuyor olmak, beni son derece mutlu ediyor. Bu durum bana tüm yoğunluğu ve yorgunluğu unutturuyor. Önümüzdeki 5 sene içerisinde de hemşehrilerimiz ile bu şekilde omuz omuza bir yönetim modeli sergileyerek, karşılaştığımız tüm zorlukların üstesinden geleceğiz" diye konuştu.

Eski Atakum Belediye Başkanı CHP'li Metin Burma, kendisinden sonra ilk kez Atakum'a CHP'den belediye başkanı seçilen Cemil Deveci'yi ziyaret edip, kutladı.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59