banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Atakum'da ihbar yağdı! Başkan Deveci: "Bana ulaşabilirsiniz"

Samsun'un Atakum ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrasında çok sayıda ihbar aldıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "İhtiyaç anında Atakum Belediyesi'nde ya da tarafıma ulaşabilirsiniz" dedi.

ATAKUM 18.11.2020, 12:53 18.11.2020, 16:04
237
Atakum'da ihbar yağdı! Başkan Deveci: "Bana ulaşabilirsiniz"
banner1375

Samsun'un Atakum ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrasında çok sayıda ihbar aldıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "İhtiyaç anında Atakum Belediyesi'nde ya da tarafıma ulaşabilirsiniz" dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından Samsun için yapılan uyarılar sonrası dün akşam saatlerinden itibaren Samsun merkez ve ilçelerde sağanak yağış etkisini gösterdi. Şehrin çeşitli yerlerinde etkili olan sağanak yağışın, hafta boyunca devam edeceği öğrenildi.

ÇOK SAYIDA İHBAR ALIYORUZ

Yağıştan etkilenen ilçelerden biri de Atakum oldu. Konuya ilişkin çok sayıda ihbar aldıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci sosyal medya hesabından , ekiplerin sahada olduğunu belirterek, "Kıymetli hemşehrilerim, aşırı yağan yağmur nedeniyle çok sayıda ihbar alıyoruz. Atakum Belediyesi olarak tüm ekiplerimiz sahada ve var gücümüzle çalışıyoruz. İhtiyaç anında Atakum Belediyesi'nde ya da tarafıma ulaşabilirsiniz. Bir olduğumuz sürece, her zorluğun üstesinden geleceğiz." ifadelerini kullandı.

CANLA, BAŞLA ÇALIŞAMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Atakum Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise sağanak yağışla ilgili çalışmaların devam ettiği vurgulanarak, "Dün akşamdan bu yana yoğun yağış sebebiyle canla, başla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimşek, bulut ve yağmur. Tek bir yurttaşımızın dahi mağdur olmaması için yağmur, çamur demeden Atakum'un dört bir yanındayız. Sizler için 7/24 buradayız, bu zorluğun üstesinden hep birlikte geleceğiz." ifadelerine yer verildi

METREKAREYE SAATTE 64,5 KİLOGRAM YAĞMUR DÜŞTÜ

Samsun’u dün itibarıyla etkisi altına alan yağışlı havada 24 saatte metrekareye 64.5 kilogram yağmur düştü.

Sağanak yağışın etkili olduğu Samsun’da gündelik hayat olumsuz etkilendi. Dün sabah başlayan yağmur bugün de devam ediyor. Meteoroloji 10 Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre dün sabah 09.00’dan bugün sabah 09.00’a kadarki 1 günlük süreçte Samsun’da metrekareye 64,5 kilogram yağış düştü. Bugün için de 20-25 kilogram bir yağış düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü hava tahmin uzmanlarının verdiği bilgiye göre bugün gün boyu özellikle akşam ve gece geç saatlere kadar aralıklarla sağanak etkili olacak. Cuma günü yüksek ihtimalle Samsun sahil şeridinde yağış beklenmiyor. Ama Cumartesi ve Pazar günü aralıklı sağanak yağışların Samsun ve çevresinde etkili olması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinde olduğunu belirten uzmanlar Perşembe 8-14, Cuma 7-13, Cumartesi 6-13 ve Pazar günü ise 8-12 derece sıcaklık beklediklerini bildirdi.

Yorumlar (0)