banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Atakum'da çocuklara cep telefonu uyarısı

banner1357

Samsun'da Atakum Kaymkakamı Namık Kemal Nazlı, ziyaret ettiği ilkokulda çocuklara 'cep telefonu' uyarılarında bulundu, "Bol bol kitap okuyun" dedi.

ATAKUM 28.02.2019, 15:59
Atakum'da çocuklara cep telefonu uyarısı
banner1353
banner1375

Samsun'un Atakum İlçesi'nde Kaymakam Namık Kemal Nazlı, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik ile birlikte Milli Eğitim Vakfı İlkokulu'nu ziyaret etti. Kaymakam Nazlı, çocuklara özellikle 'cep telefonu kullanımı' konusunda uyarılarda bulundu.

HER SINIFTA BİR ENERJİ DEDEKTİFİ!
Kaymakam Namık Kemal Nazlı, ziyaret ettiği okulda sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti. Okulda enerji tasarrufuna yönelik gerçekleştirilen 'Enerji Dedektifi' uygulamasını öven Kaymakam Nazlı, "Okulun her sınıfında enerji dedektifi bulunuyor. Bu öğrencimiz muslukları kapatıyor, boş yere yanan lambaları söndürüyor. Uygulamanın başarıyla yürütüldüğünü görmek beni mutlu etti" dedi.

'ELİNİZDE TELEFON DEĞİL KİTAP OLSUN'
Kaymakam Nazlı, girdiği bir sınıfta ise öğrencilere kitap okumanın önemini anlattı. Kaymakam Nazlı, "Sizlerin bu yaşta en önemli göreviniz derslerinize çok çalışmak ve bol bol kitap okumak olmalıdır. Cep telefonu gibi artık son derece yaygın kullanımlar sizlere zarar verebilir. Mümkün olmadıkça cep telefonundan uzak durun, bunun yerine bol bol kitap okuyun. Elinizde cep telefonları değil kitaplar olsun" diye konuştu.

'İLÇEYİ YÖNETMEK ZOR MU?..'
Ziyaret ettiği bir sınıfta bir öğrencinin, "Bir ilçeyi yönetmek zor mu?" sorusunu yanıtlayan Kaymakam Namık Kemal Nazlı, "Elbette zor tarafları da var ancak insanlarımıza, bulunduğumuz şehire hizmet ediyor olmanın mutluluğu bambaşka. Hele de Atakum gibi çok güzel bir ilçeyi yönetmek ayrı bir keyif" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)