Atakum Belediyesi'ne ait şirkette 46 günde 37 ton et tüketilmiş

Atakum Belediyesi'ne ait şirkette Şubat-Nisan ayları içinde 46 günde 37 ton 500 kilo et tüketildiği ortaya çıktı

Atakum Belediyesi'ne ait şirkette  46 günde 37 ton et tüketilmiş
banner1314

Atakum Belediyesi'nde şirket hesaplarının incelenmesi sırasında 46 günde 37 ton 500 kilo et tüketildiğinin görülmesi uzmanları şaşkına çevirdi. Hazırlanan raporda, "sözkonusu tüketimin iktisadi ve teknik icaplara uygun düşmediği" belirtildi.

BİR ŞOK DAHA 
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin göreve başlamasının ardından yapılan incelemelerde ilginç gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Üç tesisin sözleşmesiz olarak belediye kasasına tek kuruş girmeden işletmeye verilmesi karşısında, tesisleri belediyeye kazandırmak için mühürlemek zorunda kalan Deveci, yeni bir şok daha yaşadı.

1.6 MİLYONLUK  FATURA 
Belediyeye ait şirketin hesaplarının incelenmesi sırasında ortaya çıkan fatura herkesi şaşırttı. Şirket, 2 Şubat- 26 Nisan tarihleri arasında bir firmadan 37 ton 500 kilo "Lop et" alımı gerçekleştirdi. Et alımı karşılığında firma 1 milyon 628 bin lira fatura kesti.

ŞAŞIRTAN RAPOR  
Yapılan inceleme sonrasında çıkan raporda, şu görüşlere yer verildi: "Söz konusu firmadan yapılan alışlara ilişkin nakliye bakımından nakliye faturası veya taşıma irsaliyesi bulunmadığı, şirketin söz konusu iktarlardaki eti depolayabilecek soğuk hava deposunun bulunmadığı, 08. 04.2019 tarihinde yapılan fiili stok sayımında şirket stoklarında hiç et bulunmadığı tespit edilmiş olup 2 ay gibi kısa bir sürede 37,5 ton etin tüketilmesinin iktisadi ve teknik icaplara uygun düşmediği, şirketin söz konusu et alımlarının olduğu 01.01.2019-31.03.2019 dönemini kapsayan 3 aylık sürede tüm yemek, gıda ve benzeri satış hasılatları toplamının 1.064.197,68 TL olmasına karşın 1.628.625 TL tutarındaki etin tamamnının tüketilmiş olunmasının iktisadi ve teknik icaplara uygun düşmediği tespit edilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Duygu
Duygu - 2 hafta Önce

Yeyın efendiler yeyin aksırıncaya tıksırincaya kadar yeyin

Ayşe Gül
Ayşe Gül - 2 hafta Önce

Zehri zıkkım yeyin ahirette vereceksiniz hesabını

Libero
Libero - 2 hafta Önce

3 er 5 er metrekarelik parklarla insanları kandırıp oyaladılar.2 salıncak bir kaykay tmm.

Tüm akrabaları kamuda çalışmaktan yasaklanmalı
Tüm akrabaları kamuda çalışmaktan yasaklanmalı - 2 hafta Önce

Eğer bu yolsuzlar doğruysa, sadece kendisi değil eşinin ve kendi akrabaları dahil kamuda çalışmaktan yasaklanmalı bu olmuyorsa asla idareci yapılmamalıdır

murat
murat - 2 hafta Önce

Giderayak calmis hirsizlar inceleme baslatilsim giden belediye baskaninin mal varligina el koyulsun

Q
Q @murat - 2 hafta Önce

ATAKUM BELEDİYESİ GOREVİNİ DUZGUN BİR SEKİLDE İCRA ETSEYDİ SECİM SONUNDA KAPİYA İCRA DAYANMAZDİ AMA BUNLAR CALDİLAR DİYOR KİM CALDİ HUKUK İCRA EDİLMİ AKSİ HALDE SAYİN BASKAN CEMİL DEVECİ YARİN BUNUN ALTİNDAN KALKAMAZ BİR HUKUKCU OLARAK GEREGİ YAPİLMALİ DİR

ATAKUMLU
ATAKUMLU - 2 hafta Önce

BELEDİYE BÜTÇESİNİ LOP LOP GÖTÜRMÜŞLER DEMEK Kİ !

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300