banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

3 bin 500 kişi iş için başvurdu – Başkanın uykuları kaçtı

banner1357

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Samsun’un işsizlik sorununun çözülmesi benden beklenemez... Tüm sorunlarınızı biliyorum, çözümü için gayret gösteriyorum" dedi

ATAKUM 27.08.2019, 13:12
978
3 bin 500 kişi iş için başvurdu – Başkanın uykuları kaçtı
banner1353
banner1375

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, kendisine iş talebinde bulunan 3 bin 500 kişi olduğunu belirterek, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

HUZURUM KAÇIYOR 
Başkan Deveci, sorunların çözümü için gayret gösterdiğini ifade ederek, "Sevgili hemşehrilerim, Belediye başkanı olarak göreve başladığımdan bugüne binlerce kişi ziyaretime geldi. Seçilmem nedeniyle mutluluğunu ifade eden, hakkımda şiirler yazan, sevgi ifade eden insani davranışlardan elbette çok memnun oluyorum, yorgunluğum gidiyor.Asıl sorun işsizlik.Sevgili hemşehrilerim, size daha önce de ifade ettiğim gibi Atakum Belediyesi borca batmış; iş verilemeyen, maaşlarının da ödenmesinde güçlük çekilen yüzlerce çalışanımız var. Göreve geldiğimden bu yana iş talebinde bulunan 3 bin 500 kişi var, yarısından çoğu ile dostluğum var; tamamı haklı ve onlara borcumuz var.Oğlu ya da kızı işsiz olan anne/ babaya söylenecek söz yok.Ama ben de ilçe belediye başkanıyım, Samsun’un işsizlik sorununun çözülmesi benden beklenemez. Tüm sorunlarınızı biliyorum, çözümü için gayret gösteriyorum. Gündüz enerjim bitinceye kadar çalıştığım gibi gece de uyuyamıyorum, huzurum kaçıyor" diye konuştu.

SÖZÜMÜ TUTACAĞIM
Atakum'u yaşanılabilir bir kent yapacağının altını çizen Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Bana zaman verin. Samsun’un işsizlik sorununu Atakum'dan çözme olanağımız yok.Sizin hepinizi tanıyor ve seviyorum, illa da ‘Ben ve benim çocuğum’ derseniz bana haksızlık ve kötülük etmiş olursunuz.Ben sizi seviyorum ve her birinizin sorununu çözmek için çırpınıyorum.Bu ülkenin içinde bulunduğu durumdan benim kadar sizler de sorumlusunuz, bu süreçten birlikte çıkacağız. Ben sizin omzunuzdan elimi çekmeyeceğim, siz de ‘İşin çok zor, biliyorum ama benim oğlum ya da kızım ne olacak?’ demeyin lütfen. Elimden geleni yapıyorum, sizin sorunlarınızla yatıyor, sizin sorunlarınızla kalkıyorum.Bana zaman ve destek verirseniz Atakum’u yaşanacak bir kent yaparız. Her sözümün arkasındayım, Atakum’u yaşanabilir bir kent yapacağım.Hepinizi seviyorum" 
ifadelerine yer verdi. 
 

Yorumlar (0)
28°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:04
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:06