Atakum Esnaf Sanatkar Kredi Kefalet Koperatifi Başkanı Metin Sinecek, açıklanan fındık fiyatı ile birlikte, piyasaların canlanmasını beklediklerini söyledi

Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sinecek, Karadeniz bölgesi için önemli geçim kaynağı olan fındık için açıklanan fiyatın, piyasalara olumlu yansımalarının olacağını belirterek, "Nakit sirkilasyonu esnafa yarayacak" dedi.

'YÜZLER GÜLECEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu'da açıkladığı fındık alım fiyatının, Karadeniz Bölgesi'nde ekonomiyi hareketlendireceğini kaydeden Sinecek, durgunluğun ortadan kalkacağına dikkat çekti. Karadeniz Bölgesi için çay ve fındığın adeta altın rezervi olduğunu vurgulayan Sinecek, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
"Fındık üreticilerimize açıklanan fiyatın hayırlı olmasını diliyorum. Üreticilerin yapacağı fındık satışından elde edecekleri gelir çeşitli harcama kalemleri ile piyasanın canlanması sağlayacak. Bu canlanma esnafımızında yüzünü güldürecek. Ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Fındık sayesinde piyasalara girecek sıcak para Karadeniz'de ve Samsun'da herkesin yüzünü güldürecek."

Samsun haber | Vezirköprü'de Hititler'in kutsal şehri "Nerik" için sponsor aranıyor Samsun haber | Vezirköprü'de Hititler'in kutsal şehri "Nerik" için sponsor aranıyor

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.