Samsun'da Atatürk mevkisinde kaza: Otomobile arkadan çarptı Samsun'da Atatürk mevkisinde kaza: Otomobile arkadan çarptı

Atakum Belediyesi'nden alacaklı bulunan iki şirketin yetkilisi Uğur Erkan, CHP İlçe Başkanı Adem Kürek'in "diyalog kurulmadan icraya vermek, art niyetli olmaktır" ifadesine sert yanıt vererek, "Kaç kere makama çıktım, kaç kare randevu talep ettim. Ancak başkan bu taleplerimizle muhatap olmadı. Daha nasıl diyalog kuracaktık? Şimdi biz mi kötü niyetli olduk? Yoksa bizleri muhatap kabul etmeyen mi? Anlaşılan o ki ilçe başkanının belediyede olup bitenden haberi yok" dedi.

YAKIŞMAYAN ÜSLUP

Erka Tasarım ve Besapar şirketlerinin yetkilisi Uğur Erkan, CHP Atakum İlçe Başkanı Adem Kürek'in iddialarının büyük bir talihsizlik olduğunu belirterek, yaşanan süreci şöyle dile getirdi:

"Başkan Serhat Türkel'den 4 kez randevu talep ettim. Özel kalem müdürlüğünün kayıtları incelendiğinde bu ortaya çıkacaktır. Bizzat gittim, telefonla da aradım. Başkan, bizi muhatap almadı. Hatta 'Kime iş yaptıysanız, parasını ondan alın' diyerek, devlet adamlığı adabına yakışmayan bir üslup kulandığını gördük. İlçe başkanı diyalog kurulmadığını iddia ediyor. Bizlere muhatap almayan biriyle nasıl diyalog kuracaktık? Şirketlerimizde onlarca personel çalışıyor. Vergi ve sigorta ödüyoruz. Ne yapalım şimdi? Yapılan işin parasını almayalım mı? Alacağı istemek mi yoksa bizleri muhatap kabul etmeyenler mi kötü niyetli? İlçe başkanı yaşanan süreci bilmeden konuşuyor ve aklı sıra algı oluşturmaya kalkışıyor. Bu doğru bir yöneticilik anlayışı olamaz. Bizleri iç hesaplaşmaya alet etmesinler."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: ELÇİN ABDİK