İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen hapis ve siyasi yasak kararı sonrasında 6’lı masa liderleri ve yurttaşlar Saraçhane’de buluştu. Önemli mesajların verildiği buluşmaya Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Av. Gülay Deveci de katılarak destek verdi. 

“KARAR HUKUKTAN BAĞIMSIZ”

Samsun'da cenaze dönüşü karla kaplı yolda mahsur kaldılar Samsun'da cenaze dönüşü karla kaplı yolda mahsur kaldılar

Kararın hemen ardından yola çıkan Başkan Deveci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “35 yıllık avukat kimliğimle söylüyorum ki; bugün alınan karar adaletten ve hukuktan bağımsızdır. 16 milyonluk İstanbullunun iradesine sahip çıkmak için, Ekrem Başkanımızın yanında olacağız. Hukuksuzluğun karşısında birlikte dimdik duracağız. Bu güzel dayanışmada; millet, iradesine sahip çıkıyor” dedi.

EKREM İMAMOĞLU NEDEN YARGILANDI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İmamoğlu ile ilgili “Avrupa Parlamentosu’na gidip Türkiye’yi şikayet eden ahmağa söylüyorum, bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Yazıklar olsun" demişti.

Mart 2019'da yapılan İstanbul seçimlerini kazanan İmamoğlu ise bu sözlere karşılık sarf ettiği "31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır" ifadeleri nedeniyle yargılanıyor.

İmamoğlu, YSK üyelerine hareket ettiği suçlamalarını reddederek, bu sözlerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına karşı olduğunu belirtiyor.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU HERKESİ SARAÇHANEYE DAVET ETTİ

Bu gelişmenin ardından İmamoğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak herkesi Saraçhane'ye çağırdı. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN