Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan haziran ayına ilişkin enflasyon verisiyle birlikte emekli ve memurların alacakları zamlar da belli oldu.

Asgari ücretlinin maaşlarına ara zam yapılması yönündeki beklentileri sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise tartışmalara son noktayı koydu. Kazakistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, asgari ücret konusuna da değindi.

“ASGARİ ÜCRETLİYE EN BÜYÜK İYİLİĞİMİZ...”

"Temmuz ve Ağustos ayı enflasyon rakamlarına göre para politikasında yeni adım atılabilir mi?" sorusuna Erdoğan, “En büyük sorunumuz hayat pahalılığı. En adaletsiz vergi enflasyon. O nedenle dar gelirlilerimize, asgari ücretlimize, emeklilerimize yapacağımız en büyük iyilik popülizm yapmadan enflasyonu kalıcı bir şekilde tekrar tek haneye düşürmek. Vatandaşımızın kalıcı olarak refah seviyesini yükseltmek” yanıtını verdi.

“EN BÜYÜK SORUNUMUZ HAYAT PAHALILIĞI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Enflasyonda düşüş daha yeni başladı. Hızlanarak devam edecek. Biz inanıyoruz. Bu hedefler başlangıçta iddialı görüntü ama hedefleri başaracağımıza gerçekten samimi bir şekilde inanıyoruz. Programımız çalışıyor. Başlangıçta program yok dediler, sonra bu program çalışmaz dediler, sonra para geliyor ama bu sıcak para dediler. Sürekli bir kulp, bir hata üzerinde yoğunlaşıyorlar. Tabii ki sorunlarımız var ama bu sorunları çözecek güçlü bir siyasi irade var. En büyük sorunumuz hayat pahalılığı. En adaletsiz vergi enflasyon.”

Alkole bir zam daha! Alkole bir zam daha!

KAPILARI KAPATTI

Asgari ücrete ara zam ihtimaline de kapıları kapatan Erdoğan, “O nedenle dar gelirlilerimize, asgari ücretlimize, emeklilerimize yapacağımız en büyük iyilik popülizm yapmadan enflasyonu kalıcı bir şekilde tekrar tek haneye düşürmek. Vatandaşımızın kalıcı olarak refah seviyesini yükseltmek. İnşallah son çeyreğe girerken bu işi çözüme kavuşturmuş olarak Allah’ın izniyle gireceğiz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik