BAKAN IŞIKHAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücrete temmuzda ara zam yapılıp yapılmayacağı, on binlerce asgari ücretli çalışanın gündeminde yer almaya başladı. Asgari ücret, son olarak yüzde 49 artış ile birlikte 17 bin 2 lira olarak belirlenmişti. Ancak enflasyon nedeniyle yükselen fiyatlar, asgari ücretliler arasında zam beklentisine yol açtı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonları ilgilendiren asgari ücret ve emekli maaşı ile ilgili son dakika açıklaması yaptı.

Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor

AK Parti Grup toplantısı öncesi Işıkhan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Işıkhan, asgari ücrette artış olmayacağını belirtti. Dolayısıyla Temmuz ayında asgari ücrete artış yapılmayacak.

Bakan Işıkhan "Asgari ücrette artış olmayacak. Yeni asgari ücreti için aralıkta bir araya geleceğiz. Emekliye refah payı gündemimizde yok" ifadelerini kullandı.

Öte yandan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da Temmuz ayında asgari ücret artışı yapılıp yapılmayacağı konusuna ilişkin olarak, “Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir süreç olacak mı derseniz, şu anda olmayacağını ifade edebilirim” demişti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER