banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Yangında Ölen Bebeklerin Dayısı Konuştu

banner1357

Aksaray’da müstakil bir evde çıkan yangında hayatını kaybeden 3 bebeğin dayısı Serdar Doğan, o dehşet anlarını anlattı. Yangında ölen Bilal'in "Anne" diye bağırmasını duyduğunu belirten Doğan, "Bilal pencereye gel diye bağırdım...

3. SAYFA 15.04.2014, 12:41
Yangında Ölen Bebeklerin Dayısı Konuştu
banner1353
banner1375
Aksaray’da müstakil bir evde çıkan yangında hayatını kaybeden 3 bebeğin dayısı Serdar Doğan, o dehşet anlarını anlattı. Yangında ölen Bilal'in "Anne" diye bağırmasını duyduğunu belirten Doğan, "Bilal pencereye gel diye bağırdım ama o dumanın etkisiyle pencereyi göremedi" dedi.

Dün Hürriyet Mahallesi'nde meydana gelen yangında hayatını kaybeden biri ikiz 3 bebeğin dayısı Serdar Doğan, yangından önce çocukların annesinin su doldurmak için dışarıya çıktığını ve 3 bebeğin de evde uyuduğunu söyledi. Kendisinin de dün köyden geldiğini ifade eden Doğan, "Eve geldim, içeriye girdim ve babamı yatırdım. Sonra kardeşimin küçük kızı geldi; 'Dayı koş evimiz yanıyor' dedi. O an arabayı çalıştırdım ve 1 dakika sonra olay yerine geldim. İçeriye girdim ve evi alevler sarmıştı. Pencerelerden girmeye çalıştım. Demirleri falan kırdım. İçeriye uzandık ve girmeye çalıştık ama duman ve alevler suratımıza vurdu ve giremedik. Tekrar kendimizi dışarı attık. Ölen Bilal’in 'Anne' diye bağırmasını kendi kulaklarımla duydum. 'Bilal pencereye gel' diye bağırdım ama o dumanın etkisi ile çocuk pencereyi göremedi. Biz de çocuğu göremedik zaten. Sonra itfaiye geldi. Sadece seyrettim, bir şey yapamadım. Ciğerim yandı. Çocukları kurtaramadım. Çocukları kurtaramadım ve ona çok üzülüyorum. Birinden birini kurtarsaydım keşke. Babası İstanbul’da bizim gibi kağıt toplar. Gurbette çalışırız biz. O da 5 aydır İstanbul’da idi. İkizler dünyaya geldi, gitti ve 2 gün gelip yine gitti, çocukların bez, süt parası için. O evde 150 TL kiraya da oturuyordu. Anne çeşmeye su doldurmaya gitmiş. 6 yaşındaki kızı Elanur’u da eve bırakmış. 'Kızım ben su doldurup geleceğim' demiş. 'Çocuklarımız ağlarsa beşiği salla, uyanırlarsa başlarında dur' demiş. Çocuk içeride yangını görünce biraz uğraşmış herhalde çocukları kurtarmak için. Alevler yükselince çocuk koşarak benim eve geldi. 3 çocuk evdeydi. 4 yaşında olan Cenani de annesinin yanındaydı. Elanur da çocuklar uyuyor diye bahçede oynuyormuş. Yangını görünce içeriye girmiş. Alevlerde çoğalınca kendini dışarı atmış. Diğer 3’ü de uyuyordu. İkizlerin ikisi yan yana uyuyordu, Bilal de ortalarında yatıyordu” diye konuştu.

Dün akşam Hürriyet Mahallesi'nde müstakil bir evde çıkan yangında biri ikiz 3 bebek hayatını kaybetmiş, 2 kişi de yaralanmıştı.

Yorumlar (0)
banner1371
sisli
Namaz Vakti 13 Kasım 2019
İmsak 05:44
Güneş 07:13
Öğle 12:24
İkindi 15:01
Akşam 17:25
Yatsı 18:48