banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Sokak ortasında silahla vurduğu köpeği çöp konteynerine attı

Isparta’nın Uluborlu ilçesinde av tüfeğiyle vurulduğu belirlenen bir köpek çöp konteynerine atılmış halde bulundu. Olay yerine giden Isparta Sokak Hayvanları Koruma (ISHAYKO) Derneği yönetici ve gönüllüleri, polisle birlikte olayı gerçekleştiren...

3. SAYFA 26.12.2018, 15:16
Sokak ortasında silahla vurduğu köpeği çöp konteynerine attı
banner1343

Isparta’nın Uluborlu ilçesinde av tüfeğiyle vurulduğu belirlenen bir köpek çöp konteynerine atılmış halde bulundu. Olay yerine giden Isparta Sokak Hayvanları Koruma (ISHAYKO) Derneği yönetici ve gönüllüleri, polisle birlikte olayı gerçekleştiren şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Edinilen ilgiye göre, Uluborlu ilçe merkezinde sokak ortasında elinde av tüfeğiyle bir köpeği vurduğu öne sürülen şahıs ISHAYKO gönüllülerine ihbar edildi. Olayı haber aldıktan sonra bölgeye ulaşan hayvanseverler, köpeği çöp konteynerinde öldürülmüş halde bulup çıkardı.

Durumun polise haber verilmesi üzerine yapılan araştırmalarda köpeğin atıldığı konteynerin yaklaşık 50 metre ilerisinde boş fişeklere rastlandığı belirtildi.

Uluborlu polisinin, olayı gerçekleştirilen şahsın yakalanması için çalışma başlattığı belirtildi.

"Canice ve vahşice"

Canice olayın herkesin gözü önünde ve sokak ortasında yaşandığına dikkat çeken ISHAYKO Derneği Başkan Yardımcısı Sabri Kocabaş, "Artık bu tür olaylara ‘dur’ denilmesini istiyoruz. Çok canice ve vahşice bir olay bir de çocukların önünde vurulmuş. Bu konuda artık yasa düzenlemesi yapılmasını istiyoruz. Böyle vahşet yapan canilerin, insanlara zarar vermiş gibi aynı şekilde muamele yapılarak cezalandırılmasını istiyoruz. Isparta Hayvan Koruma Derneği olarak şikayetimizi yaptık. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyoruz ilçe belediyesinin de köpekleri toplayarak dağlara attığı iddiaları da var" dedi.

"Isparta ve ilçelerinde birlikte çalışacağımız gönüllüler arıyoruz"

Kocabaş açıklamasının devamında, "İlçedeki diğer hayvanların durumu da kötü durumda, belediye bununla ilgili bir çalışma yapmamış. Bununla birlikte Isparta ve tüm ilçelerde hayvanlarla ilgili çalışma yapılmasını istiyoruz, bu konuda derneğimizle koordineli çalışacak gönüllüler arıyoruz" diye konuştu.
Yorumlar (0)
18°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 20 Eylül 2019
İmsak 04:47
Güneş 06:13
Öğle 12:33
İkindi 15:59
Akşam 18:43
Yatsı 20:03