banner1320

İsrail 3 Filistinli şehidi ailelerine teslim etti

İsrail bir ila 3 ay kadar morgda tuttuğu şehitlerden Halil’den Rami Vahit Sabarneh, Nablus’tan Halil Muhammd ve Tulkerim’den Muhammed Anbar’ın cesetlerini dün Batı Şeria’daki 3 kontrol noktasında Filistin Kızılay teşkilatına teslim etti.Şehit...

İsrail 3 Filistinli şehidi ailelerine teslim etti
banner1314

İsrail bir ila 3 ay kadar morgda tuttuğu şehitlerden Halil’den Rami Vahit Sabarneh, Nablus’tan Halil Muhammd ve Tulkerim’den Muhammed Anbar’ın cesetlerini dün Batı Şeria’daki 3 kontrol noktasında Filistin Kızılay teşkilatına teslim etti.

Şehit Sarneh’in defnedildiği El Halil’in Bey Omer kasabasında yas ilan edildi. Cenaze törenine katılanlar İsrail güvenlik güçleri ve Yahudi yerleşimcilere öfkelerini haykırdı.

Batı Şeria’da El Halil Cabir’de hayatını geçiren Sabarneh 2 Haziranda İsrail askerleri tarafından vurularak öldürülmüştü. Kudüs’de 8 Nisan’da İsrail askerlerinin yaraladığı Marshoud aldığı ağır yaralar sebebiyle hayatını kaybetmişti. Anbar, Nisan ayında İsrail askerleri tarafından gözaltına alınmasından bir hafta sonra hayatını kaybetmişti.

Ekim 2015’de başlayan intifada sırasında İsrail askerlerini öldürdüğü 28 Filistinli halen İsrail hükümeti tarafından morgda tutuluyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300