Hilas Otel

Çelik İnşaat

Edirne’de Polisi Yaralayan Zanlı Yakalandı

Edirne’de kaçarken polise ateş eden ve 2 polisi yaralayan zanlı ile arkadaşı, adliyeye sevk edildi.Edinilen bilgiye göre, Edirne'de çıkan çatışma sonrası 2 polisin yaralanmasının ardından kaçan şüphelilerin peşine düşen Edirne emniyetine...

Edirne’de Polisi Yaralayan Zanlı Yakalandı
banner1314
Edirne’de kaçarken polise ateş eden ve 2 polisi yaralayan zanlı ile arkadaşı, adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Edirne'de çıkan çatışma sonrası 2 polisin yaralanmasının ardından kaçan şüphelilerin peşine düşen Edirne emniyetine bağlı ekipler, Ö.Ç.'yi (26) arkadaşı ile birlikte sevgilisi S.İ'nin evinde olduğunu tespit etti. Sabah 05.00 sıralarında Su Terazisi Sokak'taki S.İ.’nin evine kapıyı koçbaşı ile kırarak giren ekipler, Ö.Ç, H.S ve S.İ'yi gözaltına aldı. Operasyon kapsamında H.S. ve Ö.Ç. emniyetteki sorgulamalarının ardından sağlık raporu için hastaneye, oradan adliyeye çıkarıldı. H.S ve Ö.Ç kasten öldürmeye teşebbüs ve 6136 ateşli silahlar kanununa aykırı davranmak suçundan mahkemeye sevk edilirken, S.İ ise şüphelilere yardım ettiği gerekçesiyle adliyeye sevk edildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Ö.Ç.’nin adam yaralama, hırsızlık ve uyuşturucu gibi suçlardan 30 kadar sabıkası olduğu tespit edildi. Ö.Ç.’nin bir süre önce Edirne'de uyuşturucu satmak suçundan 8 yıl hapis cezası aldığı ve dosyasının Yargıtay aşamasında olduğu öğrenildi.

Dün gece evi kurşunlanan B.Ç. de Ö.Ç.’den şikayetçi olurken, H.S'nin (23) emniyette susma hakkını kullandığı öğrenildi. Ö.Ç. emniyetteki ifadesinde iddiaları kabul etmeyerek, silahı H.S.’nin kullandığına yer verdi.

Saldırganlara sabaha karşı yapılan operasyonda Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Ertan Nezihi Turan operasyon anında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308