banner1518

banner1365

banner1519

banner1499

banner1496

banner1324

Drone ile tespit edilip, gözaltına alınan 7 uyuşturucu satıcısı tutuklandı

MERSİN'İN TARSUS İLÇESİNDE DOĞU İLLERİNDEN GETİRDİKLERİ YÜKLÜ MİKTARDA UYUŞTURUCUYU PİYASAYA SÜRMEYE ÇALIŞAN VE DRONE İLE HAVADAN TEK TEK TESPİT EDİLDİKTEN SONRA GÖZALTINA ALINAN 7 KİŞİ, ÇIKARILDIKLARI MAHKEMECE TUTUKLANDI.

ASAYİŞ 29.10.2020, 16:00
3
Drone ile tespit edilip, gözaltına alınan 7 uyuşturucu satıcısı tutuklandı

Mersin’in Tarsus ilçesinde doğu illerinden getirdikleri yüklü miktarda uyuşturucuyu piyasaya sürmeye çalışan ve drone ile havadan tespit edildikten sonra gözaltına alınan 7 kişi, tutuklandı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tarsus ilçesinde bir uyuşturucu şebekesinin doğu illerinden getirdiği yüklü miktarda uyuşturucuyu piyasaya sürmeye hazırlandığını belirledi. Bunun üzerine suç örgütü elemanlarını yakın takibe alan ekipler, suç örgütü organizasyonunu bütün boyutuyla ortaya çıkarmak için şüphelilerin faaliyetlerini ve parçalar halinde yaptıkları satışları haftalar boyunca drone ile takip ederek, tespit etti. Bütün örgüt şemasını çözen ekipler, yaptıkları eş zamanlı operasyonda 7 kişiyi gözaltına alırken, 18 paket halinde 132 kilogram esrar ele geçirdi.

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen A.D., S.G., Y.A., M.G., A.G., Ş.İ. ve Y.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Yorumlar (0)