banner1579

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

Drone havadan tespit etti, ekipler cezayı kesti

MERSİN'DE KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA KENT MERKEZİNDEKİ TEDBİRLERİNİ ARTTIRAN TRAFİK EKİPLERİ, DRONE DESTEĞİNDE YAPTIKLARI DENETİMLERDE KURAL İHLALİ YAPAN ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİ HAVADAN TESPİT EDEREK GEREKLİ CEZAİ İŞLEMİ UYGULUYOR.

ASAYİŞ 31.07.2020, 09:37
8
Drone havadan tespit etti, ekipler cezayı kesti

Mersin’de Kurban Bayramı dolayısıyla kent merkezindeki tedbirlerini arttıran trafik ekipleri, drone desteğiyle yaptıkları denetimlerde kural ihlali yapan araç sürücülerini havadan tespit ederek gerekli cezai işlemi uyguluyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 günlük Kurban Bayramı tatilinde olası kazaların önüne geçmek için önlemlerini artırdı. Özellikle aşırı hız, kemer kullanımı, seyir halinde iken cep telefonu ile görüşme ve kırmızı ışık ihlalleri konusunda denetimlerini yoğunlaştıran ekipler, aynı zamanda yoldaki araç trafiğini de drone ile havadan kontrol etti. Yaptıkları kural ihlalleri havadan drone ile tespit edilen sürücülere cezai işlem uygulandı.

Bu kapsamda bayram tatilinin ilk gününde, merkez Mezitli ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde yapılan denetimlerde, ışık ihlali yaptıkları drone ile belirlenerek uygulama noktasında durdurulan iki araç sürücüsüne ceza kesildi. Kontrol noktasında durdurulan sürücüler, ayrıca can ve mal kayıplarının yaşanmaması için kurallara uymaları konusunda uyarıldı.

Denetimlerin, bayram tatili süresince kent genelinde aralıksız devam edeceği bildirildi.

Yorumlar (0)