banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Adam Öldüren Polisin 18 Yıl Hapsi İstendi

banner1357

İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde, Geçen Yıl Nisan Ayında Meydana Gelen Olayda, İddiaya Göre 32 Yaşındaki Polis Memuru Ö.y., Kendisine Saldıran 43 Yaşındaki Çay Bahçesi İşletmecisi Vedat Sabuncu'yu Beylik Tabancasıyla Yedi El Ateş Ederek Öldürmüştü.

3. SAYFA 08.01.2015, 15:13
Adam Öldüren Polisin 18 Yıl Hapsi İstendi
banner1353
banner1375
İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, iddiaya göre kendisine saldıran çay bahçesi işletmecisi Vedat Sabuncu’yu beylik tabancasıyla yedi el ateş ederek öldürmek suçundan tutuklanan polis memuru Ö.Y.’nin yargılanmasına devam edildi. Yapılan son duruşmada iddia makamı savcısı, tahrik altında cinayeti işleyen polis memurunun 18 yıl hapsini istedi.
İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, geçen yıl Nisan ayında meydana gelen olayda, iddiaya göre 32 yaşındaki polis memuru Ö.Y., kendisine saldıran 43 yaşındaki çay bahçesi işletmecisi Vedat Sabuncu’yu beylik tabancasıyla yedi el ateş ederek öldürdü. Olaydan sonra suç aleti silahıyla birlikte teslim olan polis memuru, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı İlhami Başkurt, sanık polis memuru Ö.Y.’nin, "Haksız tahrik altında kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis, iki kişiye karşı silahlı tehdit suçundan da 10 yıl hapsini istedi.
POLİS MEMURU: "PİŞMANIM"
İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan polis memuru Ö.Y. ifadesinde, olayın gerçekleşme anını anlattı. Duruşmada, pişman olduğunu anlatan Ö.Y., "Kız arkadaşım ile birlikte çay bahçesine gittik. İşletmeci Vedat Sabuncu, bizden masa parası istedi. Bunun üzerine ben de polis kimliğimi gösterdim. Bizi zorla masadan kaldırmak isteyen çay bahçesi sahibi, ’Polismiş, ne olursan ol’ dedi" ifadelerini kullandı. Ö.Y., Sabuncu’nun yüksek bir mercide tanıdığı olduğunu söyleyip kendisine hakaret ettiğini de ileri sürerek, "Orada bulunan başka biri başıma demir çubukla vurdu. Sonra 5-6 kişi beni darp etmeye başladı. Olaydan sonra birbirimizden şikayetçi olduk. Bu olaydan bir gün sonra yine aynı çay bahçesine gittim ve bana hakaret eden Vedat Sabuncu’ya ateş ettim. Sonra jandarmaya gidip teslim oldum. Yaptığımdan pişmanım" dedi.
SAVCI 18 YIL HAPİS CEZASI İSTEDİ
Yapılan son duruşmaya geniş güvenlik önlemleri altında getirilen polis memuru Ö.Y. hakkında, iddia makamı savcısı mütalaa verdi. Savcı, sanık polis memurunun ’tasarlayarak cinayeti işlemediğini, kasten öldürmek’ suçundan ağır tahrik indirimi uygulanarak, 18 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, olaydan pişmanlık duyduğunu söyleyen polis memuru Ö.Y. hakkında karar vermek için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:52
İkindi 15:25
Akşam 17:49
Yatsı 19:12