banner1223

Samsun'da muhtar donmaktan kurtuldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ekipleri Asarcık İlçesi'nde yoğun kar yağışı nedeniyle evinde rahatsızlanan vatandaşı iş makinesi ile kurtararak ilçe devlet hastanesine götürdü.

Samsun'da muhtar donmaktan kurtuldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ve Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, özellikle ilçelerde etkisini gösteren kar yağışı sonrası vatandaşların yardımına yetişmeye devam ediyor. Ekipler Asarcık İlçesi Yayla Mahallesi'nde böbrek hastasi olan ve rahatsızlanan vatandaşı iş makinesi ile kurtararak ilçe devlet hastanesine götürdü.

MUHTARI DONMAKTAN KURTARDILAR
Çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler Ladik Akdağ Kayak Merkezi yolunda Alanyurt Mahallesi Muhtarı Kasım Türkmen ve bir kişiyi donmaktan kurtardı. Ekipler muhtar ve yanındaki vatandaşa ulaşmak için 1adet greyder ve 1 adet traktör kepçe ile uzun süren yol açma çalışmalarının ardından kurtardılar. 

OKUL BAHÇELERİ TEMİZLENDİ
Ekipler Yakakent İlçesinde Sarıgöl ve Kuzuören mevkiinde mahsur kalan 2 araçı kurtardı. Asarcık ilçesinde de çalışmalarını yürüten ekipler ilçede ki tüm okulların bahçelerini temizlenerek tuzlama çalışması yaptı.

Hakan AKGÜN


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148