doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Artvin’deki Sel Bölgesinden Dönüyorlardı… Samsun’un Su Altı Kahramanları ‘Hayat’ Mesaisinde

samsu-afad-hayat-mesaisinde
Daha Fazla Göster

Artvin’deki Sel Bölgesinden Dönüyorlardı… Samsun’un Su Altı Kahramanları ‘Hayat’ Mesaisinde Giresun’un Tirebolu ilçesi Civil köyü mevkiinde meydana gelen trafik kazasında, ilk müdahaleyi o sırada yoldan geçmekte olan ve Artvin’den sel bölgesinden görevden dönen Ankara Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Samsun Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ve Bursa AFAD ekipleri yaptı.

Giresun’da seyir halindeki kamyon yol kenarında bulunan yol temizlik aracına çarptı. Kazada 1’i ağır 3 kişi yaralandı. Kazaya ilk müdahaleyi yoldan geçmekte olan ve Artvin’den sel bölgesinden görevden dönen Ankara Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Samsun Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ve Bursa AFAD ekipleri yaptı.

Kaza saat 12.00 sıralarında Tirebolu ilçesi Civil köyü mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Trabzon istikametinden Giresun istikametine giden İsmet Çobantürk kontrolündeki 61 ADY 457 plakalı kamyon, yol kenarında bulunan Trabzon Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne ait 34 ABH 893 plakalı yol temizlik aracına çarptı. Kazada kamyonda yolcu olarak bulunan Hasan Aksoy (61) ağır şekilde yaralanırken, İsmet Çobantürk (50) ve yol temizlik aracının sürücüsü Eren Ermiş (36) hafif şekilde yaralandı. Kazaya ilk müdahaleyi Artvin’den sel bölgesinden görevden dönen Ankara Jandarma Arama Kurtarma, Samsun Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ve Bursa AFAD ekipleri, Tirebolu ve Görele İtfaiyesi ile birlikte yaptı. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından Tirebolu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza sonrası yol bir süre ulaşıma kapanırken, ulaşım daha sonra kontrollü olarak tek şeritten sağlandı.

AW380913 04 Ana Manşet

AW380913 03 Ana Manşet

AW380913 02 Ana Manşet

AW380913 01 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir