banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Annenin isyanı yürek dağladı: Sadece diş çektirmeye gelmişti

banner1357

Artvin'in Arhavi ilçesinde zihinsel engelli Atakan Akdemir'in (19) anestezi verilerek dişi çekildikten sonra kalp krizi geçirdiği belirtildi.

ARTVİN 22.05.2019, 16:22
Annenin isyanı yürek dağladı: Sadece diş çektirmeye gelmişti
banner1353
banner1375

Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşayan inşaat işçisi Musa Akdemir ile Fatma Akdemir'in zihinsel engelli üç çocuğundan bir olan Atakan, ağrıyan dişini çektirmek için Rize Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Doktorlar anne babaya, dişin ancak ameliyatla alınabileceğini ifade etti. Atakan Akdemir, dün anestezi verilerek uyutuldu ve dişi ameliyatla alındı. Fakat Atakan Akdemir iddiaya göre uyanmadı ve fenalaştı. 

Doktorların müdahale ettiği gencin kalp krizi geçirdiği ifade edildi. Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan ve hayati tehlikeyi atlatamayan gencin ailesi, doktor ihmali olduğu gerekçesiyle Sağlık Müdürlüğü'ne şikayetçi oldu.

'SADECE DİŞ ÇEKTİRMEYE GELMİŞTİ'

Baba Musa Akdemir, "Ağrıyan dişi için dün çocuğumun hastaneye yatışını gerçekleştirdik. Saat 12.20’de ameliyata alındı, 3 saat sonra ameliyattan çıktı. Saat 17.30’a kadar ayılmadı. Herhangi bir müdahalede de bulunulmadı. Narkoz tetikleme yapmış, çocuğun kalbi durmuş. Şu an yoğun bakımda tutuluyor. Doktorlardan şikayetçiyiz" ifadelerini kullandı.

Oğlunun daha önce de 5 dişinin ameliyatla alındığını belirten Fatma Akdemir ise "Ameliyattan çıktıktan sonra, çocuğumun yanına gittim. Gözleri kapalı, bitkin halde elini hareket ettirmek istedi. Anlamsız sesler çıkardı. Bizimle kimse ilgilenmedi. Yanlış bir şeyler oldu." 

Çocuğuma fazla narkoz verildi, diye düşünüyorum. Çocuğum sadece diş çektirmek için geldiği hastanede şu an yaşam mücadelesi veriyor. Hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Hayat bu kadar ucuz olmamalı" dedi.

SOLUNUM GÜÇLÜĞÜNE BAĞLI KALP KRİZİ

SOLUNUM GÜÇLÜĞÜNE BAĞLI KALP KRİZİ

Rize İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Atakan Akdemir'in operasyondan 4 saat sonra solunum güçlüğü çekmeye başladığını ve kalp krizi geçirdiğini açıklayarak, hayati tehlikesi bulunan gencin Yoğun Bakım Servisi'nde tedavisinin sürdüğünü duyurdu.

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:11
Öğle 12:53
İkindi 15:54
Akşam 18:25
Yatsı 19:45