Yaptıklarımız,  yapamadıklarımız!..


15.k görüntülenme

En yakın takipçimiz İstanbulspor’u zorlu İstanbul deplasmanında yenerek, 6 puan değerinde 3 puan kazandık. Şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuz,süperliğe yakışan takım olduğumuz artık aşikar... 
İstanbulspor maçında iyi yaptıklarımız... 
1-Önde baskıyı takım halinde çok iyi yaptık. Geri oynamalarını sağladık. Mesafe kat edici, efektif pas atmalarını engelledik. 
2-Rakibin orta saha geçişlerini ve pas trafiğini çok iyi engelledik. 
3-Takım halinde kayma, kademe ve topun arkasına geçişleri çok iyi yaptık. Rakibe yakınlığımız müthişti. 
4-Rakibin kullandığı duran toplarda, eşleşmeleri ilk yarıda çok iyi yaptık. 
5-Önde baskı yaparak, takım boyumuzu kısaltıp, rakibin kalemize uzak kalmasını sağladık. Baskımız kaliteli olunca, topu kazanıp çok etkili hızlı hücumlarla gol pozisyonları yakaladık. 
6-Rakibin bekleri ve merkez stoperleri hücuma geldiğinde, Yasin, Gökhan, Mathias ve Guido'nun geri dönüşleri ile etkin pozisyon yaratmalarına izin vermedik. 
7-Djeje ve Oğuz'un uyumunu çok beğendim... Orta alanı, maestro gibi yönettiler. Oyuna sonradan dahil olan oyuncular da yüreklerini ortaya koydu. 
8-Maçın temposunu istediğimizde yükselttik, istediğimizde ayağa pas oyunu ile tempoyu düşürdük. 
9-Şampiyon takım deplasmanda nasıl oynarın, en güzel örneğini sergiledik. Konsantrasyon ve coşku bakımından da müthişti çocuklar... 
10-Kaleci Nurullah, tek başına 1 puan dersek yanlış yapmış olmayız. Birçok pozisyonda kalemizi gole kapatan isimdi Nurullah...  
11-Ertuğrul hoca ve ekibi, rakibi çok iyi analiz etmiş. Bir büyük alkış ve tebrik de onlara... 
*****************
İstanbulspor maçında iyi yapamadıklarımız... 
1-Yakaladığımız net pozisyonları (Yasin,Mathias,Burak) gol yapamadık. Bu pozisyonları gole çevirseydik, oyunu ilk yarıda koparmamız işten bile değildi... 
2-Rakibin uzun toplarla defansımızın arkasına attığı toplarda, özellikle Keremcan’ın olduğu sol bek tarafımızda, rakibe pozisyon ve açık verdik, müdahalede geciktik. 
3-Kevin Boli ikinci yarıda, İbrahim'e uzak kaldı, net gol pozisyonu verdik. 
4-İkinci yarıda kendi alanımıza çekildik, rakibe net gol pozisyonları verdik. 
5-İkinci yarıda dönen topların bütünü ve topun sahibi İstanbulspor'du. Topu 3. bölgeye taşıyamadık. 
6-İkinci yarıda duran toplarda eşleşmelerde, rakibe uzak kaldık. 
Takım halinde, olumlu yaptıklarımız, olumsuz yaptıklarımızdan çok daha fazla olunca kazanan taraf olmamız, sizce tesadüf mü?

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN