Samsun'a yeni otogar

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yakakent’e ilçe otogarı ile iskele kafe yapacaklarını söyledi.

Yakakent 20.09.2020, 14:54
14461
Samsun'a yeni otogar

Samsun’un turizm potansiyeli yüksek olan ilçelerinden Yakakent, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla kentin önemli markalarından biri haline geliyor. Doğal güzellikleriyle turizm açısından önemli potansiyellere sahip ilçe, deniz avantajından en iyi şekilde istifade edecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılacak sahil düzenleme ve Yakakent Çayağzı Balıkçı Sığınağı projelerinin hayata geçmesiyle ilçede turizmin ve balıkçılığın daha da artması bekleniyor.

DLH Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporları alınan sahil bandı projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin imara işlenerek ihaleye hazır hale geldiğini söyledi. Proje kapsamında sahilde 40 yıl önce konulan kayaların kaldırılacağını ifade eden Başkan Demir, “Geçmiş yıllarda deniz Yakakent’i götürüyordu. Deniz, hükümet konağına ve camiye kadar gelmişti. Şimdi ilçemiz nereden nereye geldi. Daha da gelişecek. Bakanlığımızın dalgaların ilçemizin kıyılarına zarar vermesini önlemek amacıyla proje kapsamında 7 adet T mahmuz yapacak. Ardından da Yakakent sahilimizin kumsalları kum beslemeleriyle yeniden düzenlenecek. Sahil düzenleme projesi, ilçe ekonomisini de doğrudan ilgilendiriyor. Çünkü Çayağzı Balıklı Sığınağı’nın da yapılmasıyla balıkçılarımız, olumsuz hava şartlarında can ve mal kaybı yaşamamaları için buraya sığınabilecekler. Bu da ilçemizde balıkçılığın gelişmesine katkı verecek” dedi.

DLH’nın altyapısıyla hazırlamakta olan projeyle birlikte ilçeye otogar yapacaklarını ifade eden Başkan Demir, ayrıca şunları söyledi:

“Yakakent çok cazip hale geldi. Yakakent otogarını ilçemize kazandıracağız. Bu arada sahilimizde güzel bir iskele kafe, güzel bir tesis yapacağız. Yakakent’e yakışır bir tesis için şu an proje çalışmaları sürüyor. Denizden, havadan, karadan bakıldığında herkesin kıskandığı bu tesis, turizmin canlanması açısından da büyük katkılar sağlayacaktır.”

Yorumlar (4)
Memati 1 yıl önce
Önce incesuyun alt yapısını bitirsinler boş işlerle meşgul olmasinlar güya ikibin onsekiz de baslancakti
vatandaş 1 yıl önce
Orada rant güzel olmalı ki Samsundaki sosyal tesisleri "zarar ediyor, belediyenin işi değil" deyip özele ver, kalk yakakente iskele yapıp orasına burası büfe, kafe yap...
Nuri 1 yıl önce
Samsun bitti yakakent kaldı burnunun ucundaki Asri Mezarlık kıranköy mezarlığında otlar bir metre boyunda yol kenarlarındaki otlar yüzünden kazalar oluyor Samsun bakımsızlıktan ölüyor başkan sen git yakakente otogar yap.
HÜSEYİN TAŞCIOĞLU 1 yıl önce
küçük sehir başkanı icraatlra başladı. cafe yapacakmış. gereksiz yere oto gar yapacakmış.