Dikkat kimse bilmiyor, 5 bin lira ceza ödedi

Almanya'dan memleketi Tokat'a gelen gurbetçi Ahmet Temam ruhsat sahibinin araçta olmaması nedeniyle aracı bağlanarak ceza yazıldığını ifade etti. Temam, “Yurt dışından gelenlerin birçoğu kanunu bilmiyor" dedi.

TOKAT 23.07.2019, 12:19 23.07.2019, 12:20
3932
Dikkat kimse bilmiyor, 5 bin lira ceza ödedi

Almanya'dan Türkiye'ye Kapıkule sınır kapısından giriş yapan Ahmet Temam, ruhsat sahibi olan gelini ve oğlunu yolcu otobüsü ile Antalya'ya tatile gönderirken kendisi de eşi ile memleketi Tokat'a gitti. Tokat'ta yeğeninin kullandığı yabancı plakalı araçla radara giren gurbetçi, trafik ekipleri tarafından durduruldu. Uygulamada ruhsat sahibinin otomobilde bulunmaması nedeniyle ceza yazılarak araç trafikten men edildi.

5 BİN LİRA CEZA YEDİ

 Oğlu ve gelini tatilden döndükten sonra Amasya’ya giderek gümrükten işlemlerini yaptıran Ahmet Temam, aracını yedieminden teslim aldı. Yaklaşık 5 bin lira ceza ile birlikte zamanın çoğunu araç işlemleri için geçirdiğini belirten Temam, kendisi gibi gurbetçilerin de hataya düşmemesi için uyarılarda bulundu.

GELENLERİN BİRÇOĞU KANUNU BİLMİYOR

Temam, “Bunun olmasını hiç istemezdim ben buraya tatil yapmak, ailemi yakınlarımı görmek için geldim. Yurt dışından gelenlerin birçoğu kanunu bilmiyor. Türkiye Gümrük Kanununa göre; birinci sınıf akraba olmadığımdan dolayı aracı kullanma şansım yokmuş. Gelinimin arabasını ben kullanamıyormuşum. Bu nedenle bize ceza kestiler. Gurbetçiler olarak lütfen bu konuya dikkat edelim ceza almayalım. Gümrükte bu anlamda bir bildirim verilmedi” dedi. 


 

Yorumlar (0)