banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Terme Belediyesi'nden iddialarla ilgili şok açıklama  

Terme Belediyesi, tutuklanan daire başkanı B.K.'nın işçi ikramiyelerini zimmetine geçirdiğine dair iddialarla ilgili ellerinde bir bilgi, belge  ve beyan olmadığını bildirdi

Terme 30.12.2020, 14:52 31.12.2020, 08:45
908
Terme Belediyesi'nden iddialarla ilgili şok açıklama  

Terme Belediyesi'nden iddialarla ilgili şok açıklama - Terme Belediyesi, tutuklanan daire başkanı B.K.'nın işçi ikramiyelerini zimmetine geçirdiğine dair iddialarla ilgili ellerinde bir bilgi, belge  ve beyan olmadığını bildirdi

Terme Belediye Başkanlığı, rüşvet skandalıyla tutuklanan Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K.'nın önceki başkan Şenol Kul döneminde seçimlerden hemen önce belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirildiği, Başkan Ali Kılıç'ın seçildikten sonra kendisini bu görevden alarak , Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne görevlendirildiğini hatırlattı.

BAŞKAN YARDIMCISI OLDU 

Terme Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K'nın tutuklanmasının ardından bazı basın-yayın organlarında Terme Belediyesi hedef gösterilerek haber yapılan asılsız iddialar üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur. Söz konusu daire başkanı kurumumuzda 2014-2019 yılları arasında Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapmış. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nin hemen öncesi 15 Şubat 2019 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

İLİŞİĞİ KESİLMİŞTİR 

31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde haberlerde adı geçen Mali İşler Müdürü B.K, hem Belediye Başkan Yardımcılığından hem de Mali Hizmetler Müdürlüğü görevinden alınarak, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'ne görevlendirilmiştir. Bu görevlendirmenin ardından izine ayrılan söz konusu müdür, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne geçmek istediğini beyan etmiş, bu isteği olumlu karşılanmış ve belediyemizle ilişiği kesilmiştir.

BİLGİ, BELGE VE BEYAN YOK

Ayrıca; basın organlarında 2014 yılında ödemesi gerçekleştirilen işçi ikramiyeleri ile ilgili iddia edilen zimmet- senet iddiaları ile ilgili kurumumuza ulaştırılmış herhangi bir bilgi, belge veya beyan bulunmamaktadır."

KUL NE DEMİŞTİ?

Eski Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, başkanlığa seçilen Ali Kılıç'ın, tutuklanan B.K.'nın, 'sıkıntılı işlerinden haberleri olduğunu, bizzat kendisini bilgilendirdiğini' ileri sürerek, "Ben de duyunca, Başkan Ali Kılıç'ın bizzat yanına giderek, o para ile ilgili soruşturma açmasını önerdim ve sonra sıkıntı olur, devletin parası dedim. Yani ben bir vatandaş ve eski başkan olarak bilgilendirdim, görevimi yaptım" demişti. 

Yorumlar (0)