Tekkeköy’de anlamlı proje

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, Atatürk Anaokulu öğrencileriyle birlikte çiçek tohumu ekti

Tekkeköy 20.03.2019, 13:52 20.03.2019, 14:45
566
Tekkeköy’de anlamlı proje

Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğinde ilçede farkındalık oluşturmak ve öğrencilere çevre bilinci aşılamak amacıyla oluşturulan proje kamuoyunun dikkatini çekti.

SEVGİYLE BÜYÜYECEKLER
"Doğaya dikkat çekmek ve kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak için toprakla buluşturduğumuz çiçek tohumlarımız öğrencilerimizin sevgisi ile büyüyecek" diyen Togar, "Geleceğe yön verecek meleklerimizle, güzel ve bir o kadar da anlamlı bir etkinlikte buluştuk. Öğrencilerimize hem eğiten hem de öğreten hediyeler verdik. Ardından öğrencilerimiz ile birlikte doğaya sahip çıkmak, yeşili korumak ve gelecek nesillere daha temiz daha yeşil bir Tekkeköy bırakabilmek, kitap okuma noktasında farkındalık yaratabilmek maksadıyla çiçek tohumlarını toprakla buluşturduk" dedi.
Togar, öğrencilerle ve velileri ile tek tek ilgilenerek karanfil dağıttı. 

TOGAR'A TEŞEKKÜR
İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Cengiz Korkmaz, "Tekkeköy Belediyesi ile bugüne kadar birlikte önemli projeleri hayata geçirdik. Belediye Başkanı Hasan Togar kütüphanemizin üzerine önemle eğiliyor. Bize, belediyeye ait yaklaşık beş yüz metrekare alanı tahsis etti. Şimdi öğrencilerimiz ve kitap okumak isteyenler için muhteşem bir kütüphanemiz oldu. Yine kitap okuma ve öğrencileri kitapla buluşturmak için birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Özellikle 1 kitap 1 hayat projemiz ile Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanemiz, ulusal ve yerel anlamda büyük ses getirdi. Şimdi de 4-6 yaş arasındaki öğrencilerimizle, doğaya ve çevreye dikkat çekmek için bu projemizi hayata geçirdik. Bizle her konuda desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Hasan Togar’a bir kez daha teşekkür ederim" şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)