Tekkeköy, ödüllendirdi

Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması'nın ödül töreni gerçekleştirildi.

Tekkeköy 12.06.2019, 15:07 12.06.2019, 15:09
57
Tekkeköy, ödüllendirdi

Tekkeköy Belediyesi, düzenlediği Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması için ödül töreni gerçekleştirdi.


Tekkeköy Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ve okullar çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.


Ödül törenine, Tekkeköy Belediye Başkan Vekili Kamil Çilingir, Tekkeköy Belediye Başkan yardımcıları Aydın Karmil, Özkan Karakaya ve Semra Aksoy, okul müdürleri, belediye daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLERDEN 10 TON BİTKİSEL ATIK YAĞ 
Türkiye’deki tatlı su kaynaklarının yüzde yetmişinin kirlenmiş durumda olduğunu ve bu suların yüzde altmışının içme suyu olarak kullanıma elverişli olmadığına değinen Tekkeköy Belediyesi Çevre Mühendisi Büşra Aşkın, "İki yıldır ilçemizde çevre ile ilgili birçok proje ve çalışmanın yanında özellikle bitkisel atık yağların toplanması için yarışmalar düzenledik. Okullarımızda başlatmış olduğumuz bitkisel atık yağ toplama yarışmalarıyla iki yılda 10 ton bitkisel atık yağın sularımızı ve çevremizi kirletmesini engelledik" dedi. 

FARKINDALIK OLUŞTURDUK
Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Karmil ise, "Belediye Başkanımız Hasan Togar öncülüğünde başlatılan çevre ile ilgili çalışmalarımız farklı alanlarda devam ediyor. Amacımız, başta öğrencilerimize çevre bilincini aşılamak. Bu konuda da duyarlılık ve farkındalık oluşturmayı başardık. Önümüzdeki süreçte bu ve bu gibi faaliyetlerimiz aralıksız devam edecek" diye konuştu.

Yorumlar (0)