Tekkeköy İYİ Parti Belediye Meclis üyesi aday listesi

31 Mart'ta seçimlere katılacak partiler seçim kurullarına listelerini bildirdi. Başkan adayları ve meclis üyeleri için meraklı bekleyiş sona erdi. Tekkeköy İYİ Parti Belediye Meclis üyesi adayı listesi

Tekkeköy 19.02.2019, 16:58 19.02.2019, 19:33
1132
Tekkeköy İYİ Parti Belediye Meclis üyesi aday listesi

31 Mart'ta seçimlere katılacak partiler seçim kurullarına listelerini bildirdi. Başkan adayları ve meclis üyeleri için meraklı bekleyiş sona erdi.

Yerel seçimlere katılacak siyasi partiler seçim kurullarına aday listelerini bildirdi. Belediye başkan adayları ve belediye meclis üyeleri için meraklı bekleyiş sona erdi.

Siyasi partiler hem kalan belediye başkan adaylarını hem de belediye meclis üyelerini belirlemek için hummalı çalışma yürüttü.

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ?

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçim takvimine göre, büyükşehir belediye başkan adayı ve büyükşehir belediye meclis üyeleri listesi il başkanlıkları tarafından; belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listeleri ise ilçe başkanlıkları tarafından seçim kurullarına teslim edildi.

Bağımsız adaylar dahil geçici aday listeleri, il ve ilçe seçim kurullarınca 22 Şubat'ta ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. Sürecin tamamlanmasının ardından kesin aday listeleri, 3 Mart'ta ilan edilecek.

Halil İnci
Ahmet Halit Yücel
Ufuk Ekinci
Sinan İçel
Ahmet Kaya
Mümin Vural
Serpil Ersoy
Mustafa Bolat
Tuğrul Korkmaz
Zafer Şahin
Ömer Öztürk
Mehmet Çelik
Ferudun Ceb
Hakan Şeker
Adem Doğan
Yusuf Şahin
Volkan Berber
Hakan Bilgin
Hikmet Aktürk
Ahmet Çakır

Yorumlar (0)