Tekkeköy'de yüzler gülüyor

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, "Belediyemizde çalışan işçi kardeşlerimizin tüm ikramiyelerini ödedik. Hiçbir işçi kardeşimizin belediyede alacağı kalmadı" dedi

Tekkeköy 26.03.2019, 16:09 26.03.2019, 16:20
127
Tekkeköy'de  yüzler gülüyor

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, belediyede çalışan işçilerin tüm ikramiyelerini ödedikleri ve hiçbir işçinin belediyede alacağının kalmadığını ifade etti. 

MÜJDELERİ SIRALADI
Belediyede personeline müjdeleri ardı ardına sıralayan Togar, "Çalışanlarımızın emeğinin karşılığını alması noktasında her zaman üstümüze düşen görevleri yerine getirdik. Çünkü biz, ilçemize hizmet etmek için çalışan emek harcayan kocaman bir aileyiz. Personelimizin çalışma şartları, sosyal hakları ve diğer tüm haklarının korunması bizim için bir görevdir. Mesai arkadaşlarımızın her alandaki çalışma şartları ne kadar iyi olursa ile performansı ve iş motivasyonu da ona göre iyi olur. Hizmet-iş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun’un da katıldığı personel toplantımızda bir çok müjdeyi ve gelişmeyi paylaştık" dedi.

SONA GELİNDİ
Hizmet-iş Sendikası ile Tekkeköy Belediyesi ve Tekkeköy İmar İnşaat Şirketi arasında devam eden TİS görüşmelerinde sona gelindiğine değinen Başkan Togar, Tekkeköy imar inşaat şirketinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde ücret zammının yanı sıra, kıdem haklarında, ikramiyelerde ve yıllık izinlerde de artış olduğunu ifade etti.
Hizmet-iş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, "Tekkeköy Belediyemizde İmar İnşaat Şirketi'nde çalışan işçi arkadaşlarımızı ilgilendiren toplu iş sözleşmemizde sona geldik ve imzaları attık. Bir süredir devam eden TİS görüşmelerimizi anlaşmayla taçlandırdık. Belediyemizde çalışan arkadaşlarımızın aylık ücretlerine yüzde 18 oranında zam yapıldı. Ücret zammın yanı sıra ikramiyeleri yıllık izinler ve kıdem tazminatı haklarında da artış yapıldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesinin tüm üye arkadaşlara ve ailelerine hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.


 

Yorumlar (0)