Tekkeköy'de 40 yıllık özlem bitiyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesi İstiklal Mahallesi’ne 40 yıllık cami özlemi sona eriyor.

Tekkeköy 14.03.2019, 14:39 14.03.2019, 14:41
442
Tekkeköy'de 40 yıllık özlem bitiyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesinin en büyük ikinci mahallesi olan İstiklal Mahallesindeki cemaatin 40 yıllık cami özlemi sona eriyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, cami inşaatı çalışmalarının başladığını ifade ederek, "Geçen günlerde hayırsever ağabeylerimiz İstiklal Mahallemize bir cami yapılması için 2500 metre karelik arsayı belediyemize bağışladılar. Arsanın bağışlanmasıyla birlikte hayırlı bir yola çıkmıştık. Arsayı aldığımız gün vermiş olduğumuz sözü tuttuk. Hayırseverlerimize ve cemaatimize verdiğimiz söz doğrultusunda temel çalışmalarımıza da hemen başladık. Rabbim bu güzel projenin hayat bulması için çalışan, bağış yapan ve bağış yapacak herkesten razı olsun” dedi.


Vermiş oldukları sözü tuttuklarını belirten Başkan Togar, "Kutlukent bölgemiz İstiklal Mahallemizde yani ilçemizin en büyük ikinci mahallesinde 40 yıldır özlemi çekilen bir cami ihtiyacının karşılanması için hayırseverlerimiz 2500 metre karelik arsayı cami yapılması için belediyemize bağışlamışlardı. Bizlerde onlara camimizin hemen yapılacağı sözünü vermiştik. Vermiş olduğumuz sözü tutarak hemen temel çalışmalarına başladık. Yakında hep birlikte temelini atarak en kısa zamanda cemaatimiz ile birlikte ibadet yapmaya başlayacağız. Bu arsayı böyle hayırlı ulvi bir vesileyle bağışlayan ağabeylerime teşekkür ederim. Rabb’im niyetlerini kabul ve makbul eylesin” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)