Samsun'un o ilçesine müjde!

Tekkeköy’ün en büyük mahallesi olan İstiklal Mahallesi'nde cami yapım çalışmalarına başlandı

Tekkeköy 04.02.2019, 17:58
814
Samsun'un o ilçesine müjde!


İstiklal Mahallesi cemaatinin kırk yıllık cami özlemi diniyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,  ibadethane ihtiyacının karşılanması noktasında ilk adımların atıldığını belirtti.

TOGAR'DAN BAĞIŞÇILARA TEŞEKKÜR
Başkan Togar, “Bugün hayırsever ağabeylerimiz İstiklal Mahallemize bir cami yapılması için 2 bin 500 metre karelik arsayı belediyemize bağışladılar. Arsanın bağışlanmasıyla hayırlı bir yola çıkmış bulunuyoruz. Rabb’im bu güzel projenin hayat bulması için çalışan, bağış yapan ve bağış yapacak herkesten razı olsun” açıklamasında bulundu

2500 METRE KARELİK ALAN...
Caminin en kısa zamanda temelinin atılacağının altını çizen Togar, ''Kutlukent bölgemiz İstiklal Mahallemizde yani ilçemizin en büyük ikinci mahallesinde 40 yıldır özlemi çekilen bir cami ihtiyacının karşılanması için 2 bin 500 metre karelik arsayı cami yapılması için belediyemize bağışlayan çok kıymetli hayırsever ağabeylerim sayesinde inşallah 31 Mart’a kadar hep birlikte camimizin temelini atarak cemaatiyle buluşturacağız. Bu arsayı böyle hayırlı ulvi bir vesileyle bağışlayan ağabeylerime teşekkür ederim. Rabb’im niyetlerini kabul ve makbul eylesin” şeklinde konuştu. 

            

Yorumlar (0)