Koronavirüse yakalanan Ali Kılıç'tan sağlık durumuna ilişkin açıklama

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan ve 10 karantinada kalan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tekkeköy 13.11.2020, 16:30 13.11.2020, 16:49
1021
Koronavirüse yakalanan Ali Kılıç'tan sağlık durumuna ilişkin açıklama

Korona virüs(Kovid-19) testinin pozitif çıkması sonucu evinde izole olan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, hastalığı atlattıktan sonra görevine döndü.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Samsun’daki programı öncesinde tüm ilçe belediye başkanlarına yapılan korona virüs testinde Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın sonucu pozitif çıkmıştı. 10 gün boyunca evinde izole olan Başkan Ali Kılıç, pandeminin ciddiye alınması gerektiğini vurguladı.

KORONAVİRÜSÜ ATLATTIK

Korona virüs salgınında bilinen belirtileri kendisinde hissettiğini dile getiren Başkan Kılıç, geçirdiği süreci şu şekilde açıkladı:

“Yaklaşık 10 gün önce sabah uyandığımda vücudumun inanılmaz derecede ağrıdığını hissettim. Bilinen belirtilerinde görülmesi halinde korona virüs testi yaptırdım ve sonucum pozitif çıktı. Temasta olduğum kişilerle beraber kendimizi izole ettik. Çok şükür bu süreci ağır şekilde geçirmedik, evimizde izole halinde ilaç tedavisiyle korona virüsü atlattık. İlk 5 gün şiddetli bir vücut kırıklığım oldu. Bununla beraber bağışıklığımızı güçlendirecek C ve D vitamini takviyesi aldık. Gün geçtikçe vücut kırıklığım son buldu. Hastalığı orta halli şekilde, nefes darlığı yaşamaksızın atlattım.”

UYARILARA DİKKAT EDİLMELİ

Karantina sürecinde maskenin, sosyal mesafenin ve temizliğin önemini anladığını dile getiren Başkan Kılıç, “Bu süreçte 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını dikkate alması gerekiyor. Maske kullanımı ve sosyal mesafenin de pandemi sürecinde unutulmaması gerekiyor. Korona virüs testimin pozitif çıktığı andan itibaren beni ve ailemi yalnız bırakmayan öncelikle sağlık çalışanlarımıza, mesai arkadaşlarımıza ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GÖREVİNİN BAŞINA DÖNDÜ

10 gün süren karantinanın ardından yapılan testin negatif çıkması sonucu Başkan Ali Kılıç, tekrar görevinin başına döndü.

ALİ KILIÇ KİMDİR?

Ali Kılıç, 1967 senesinde Samsun'a bağlı Terme’de dünyaya geldi. Terme İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1993 yılında 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1997 yılında avukatlık mesleğine başladı.

2009 yerel seçimleri için AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı oldu. AK Parti Terme İlçe Başkanlığı yaptı. 2017'ye kadar bu görevine devam etti. Serbest avukatlık yapan Ali Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ali Kılıç, 31 Mart 2019’da yapılan  yerel seçimlerde AK Parti’nin Samsun Terme Belediye Başkanı oldu.

Yorumlar (0)